son dakika haberleri

Erciş’te inci kefali balığı için gece nöbeti

Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile jandarma ekiplerinin Van Gölü’ndeki inci kefali balığı için nöbeti gece gündüz devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş’te inci kefali balığı için gece nöbeti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.05.2018  10:11:00 eklendi.

 Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Erciş ilçesindeki Jandarma Bot Komutanlığı ekipleri, Van Gölü’nde kaçak inci kefali avcılığına karşı çalışmalarını sürdürüyor. Erciş ilçesinde Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Muhammet Demir’in de katıldığı çalışmalar, sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. 

 

İnci kefali balığının yumurtasını bırakmak için göç ettiği Zilan Çayı bölgesinde de denetimlerini sürdüren ekipler, 50 metre ağ ve 250 kilogram kaçak avlanan balığa el koyarak şahıslar hakkında idari para cezası uyguladı. 
 

Konu ile ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Görentaş, inci kefali balığı av yasağı denetimlerinin jandarma ve emniyet güçlerinin koordineli bir şekilde 7/24 devam ettiğini söyledi. Görentaş, “Bugünlerde özellikle Bendimahi, Deliçay ve Zilan çaylarına balık girişleri yoğunlaştı. Jandarma ekipleri ile birlikte bu noktalarda sürekli denetimler yaparak, kaçak avcılara göz açtırılmıyor. Jandarma ile yapılan bu koordineli çalışmalar, diğer tür balıkların yasak dönemlerinde yapılacak çalışmalara da örnek teşkil edecek” dedi. 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler