son dakika haberleri

Erciş Köprülü Kavşağı Yapımında Sona Gelindi

Van’ın Erciş ilçesinde yapımı büyük ölçüde tamamlanan Erciş Köprülü Kavşağı, açılış için gün sayıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş Köprülü Kavşağı Yapımında Sona Gelindi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 02.12.2016  22:31:00 eklendi.

AK Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın, gazetecilerle birlikte yapımı büyük ölçüde tamamlanan köprülü kavşak alanında incelemelerde bulundu. Adnan Aydın, köprülü kavşak yapım çalışmalarının 27 Mayıs 2016 tarihinde başladığını belirterek, bugün itibarıyla yapım işinin yüzde 85 oranında tamamlandığını söyledi.


Erciş-Van karayolu sanayi geçişinin bu ay içerisinde hizmete açılacağını da anlatan Aydın, “Adnan Menderes Mahallesi, Sahil Kent Mahallesi ile Erciş Küçük Sanayi Sitesi tali geçişlerindeki çalışmalar halen devam etmektedir. Bağlantı yollar sıcak asfaltla kaplandıktan sonra muhtemelen 2017 yılı Temmuz ayı ortasında kavşak yapım işi tamamen bitirilip yüklenici firma tarafından karayollarına telsim edilecektir. Köprülü kavşak alt ve üst yapı işlemleri geçmiş dönemde Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmadığı için de sağ olsun bu çalışmaların tamamı merkezi hükümetimiz tarafından yapılmıştır. Köprülü kavşağın uzunluğu 820 metre olup, yan yollar ile birlikte toplam uzunluğu bin 400 metredir. Kavşağın bulunduğu alan ise 68 metre uzunluğunda olup, köprü altı yüksekliği ise 6.5 metreden oluşmaktadır. Köprülü kavşak maliyeti 16 milyon 900 bin TL’dir.


Köprülü kavşağın yapımında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Çiftci, bölge milletvekillerimiz Sayın Burhan Kayatürk, Sayın Beşir Atalay’a, Sayın İl Valimize, Sayın İlçe Kaymakamımıza, Karayolları Genel Müdürümüze, bölge müdürümüze, AK Parti Van İl Başkanımıza, Karayolları Erciş Şube Şefimize ve emeği geçen herkese ilçe halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler