son dakika haberleri

Erçiş İlçesinin Alt Yapısını Değiştirecek Proje Devam Ediyor

Van’ın Erciş ilçesinde devam eden içme suyu temini projesi devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erçiş İlçesinin Alt Yapısını Değiştirecek Proje Devam Ediyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.12.2016  12:13:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanlığı arasında yapılan antlaşma ile IPA1 kapsamında Van’ın Erciş ilçesinde devam eden içme suyu temini projesi devam ediyor. ilçenin su sorunu tamamen çözecek olan proje kapsamında aylık olarak toplantılar yapılarak ilerleme ve yapılacaklar tartışıldı.


Projenin geldiği son durum ve yapılacaklar taraflara detaylarlı olarak anlatıldı. VASKİ toplantı salonunda yapılan toplantıya VASKİ Genel Müdürü Abdulvahap Gezgen, Vaski Genel Müdür Yardımcıları, Çevre Şehircilik Bakanlığından Sözleşme Uzmanı Cengiz Özcan, Müşavir Firma TEMPO-CES yetkilileri, Yüklenici firma yetkilileri ve Plan ve Proje Daire Başkanlığı personeli katıldı.


Projenin geldiği durum ile ilgili yapılan toplantıda, taraflara detaylar aktarıldı. Müşavir Firma TEMPO-CES yetkilisi M. Yaşar Varol, ilerleme raporunun son durumu ile ilgili detaylı bilgiler verdi. 8. si yapılan yönlendirme komitesi toplantısında; kış şartlarına rağmen çalışmaların devam ettiği ilerlemenin yüzde 70 olduğu bilgisi verildi. Proje kapsamında yapılan çalışmalarda 171 Km içme suyu hat yapımı, 4700 adet evsel bağlantı, 7000 adet su sayacı takıldığı belirtildi.


Kış şartlarına rağmen çalışmaların devam ettiğini belirten Müşavir firma yetkilileri, su arıtma tesisin yapım işinin devam ettiği, Işıklı su kaynağının iyileştirilmesi ve terfi merkezlerinin yapımı da görüşüldü. Kapasite geliştirme kapsamında teknik, mali ve idari konularda VASKİ personeline yönelik eğitimlerin olacağını ve bu çerçevede 2017 yılında eğitimlerin başlanacağı bilgisi verildi.


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler