son dakika haberleri

Erciş’ten 2 tır dolusu yardım malzemesi Halep yolunda

Van'ın Erciş Kaymakamlığı ile Erciş Belediyesinin ortaklaşa başlattıkları yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler Halep’e gönderildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş’ten 2 tır dolusu yardım malzemesi Halep yolunda
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.12.2016  21:59:00 eklendi.

 Yardımlarının gönderilmesi için düzenlenen törende konuşma yapan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, insani yardım faaliyetleri kapsamında Suriye içerisinde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türk Kızılayı aracılığıyla yardım malzemelerinin yola çıkartıldığını belirterek, “Bugün doğal afetlerden çok büyük zarar görmüş, mağdur olmuş, mağduriyet yaşamış Erciş halkının insani bir felaketle karşı karşıya olan Halep halkıyla dayanışmasını gösteren bir faaliyetin sonuçlanma final günündeyiz.

 

 

Erciş halkı 4 gün içinde Erciş Kaymakamlığı’nın, Erciş Belediye Başkanlığı’nın koordinesinde tamamen gönüllü, tamamen halkımızın desteğiyle 2 TIR dolusu malzemeyi tedarik etti. Bugün itibarıyla bu yardımlarımızı inşallah Halep’ teki kardeşlerimize, zor durumdaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Ben buradan bu işe yüreğini koyan, bu işe gönül veren, destek olan, katkı sunan bütün Ercişlilere canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. Allah hayırlarını kabul etsin inşallah.

 

Allah ülkemizi bugün Suriye’de bulunan felekte benzer felaketle karşılaştırmasın. Allah ülkemizi, milletimizi korusun inşallah. Tabi mazlum milletlerin daima yanında olduk, ülke olarak, devlet olarak bundan sonra da öyle olacağız. Bu faaliyet bunun millet olarak bir göstergesi. Allah oradaki kardeşlerimize yardım etsin. Burada hayırda bulunan Ercişli hemşerilerimizin de hayrını kabul eylesin. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen ve yardımda bulunan Erciş halkına şükranlarımı ediyorum" dedi.

 


Konuşmanın ardından, toplanan 8 ton gıda ile 400 çuvaldan oluşan giyim malzemesi 2 ayrı TIR’a yüklenerek görevliler eşliğinde Halep’e gönderildi.


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler