son dakika haberleri

Erciş’teki yerel gazeteler haftanın iki günü çıkacak

Van'ın Erciş ilçesinde yayın hayatını pazar günü hariç, haftanın 6 günü devam ettiren 4 yerel gazete, aldıkları ortak karar çerçevesinde bundan sonra haftada iki gün olarak yayına çıkacaklarını bildirdiler.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş’teki yerel gazeteler haftanın iki günü çıkacak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.12.2016  13:32:00 eklendi.

 Öz Erciş Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Nihat Çavuşoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklama, yerel gazetelerin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirdi.

 

Son zamanlarda Basın İlan Kurumunun getirdiği yeni maddelerle birlikte ilçede bulunan gazeteler olarak daha da sıkıntı içerisine girdiklerini anlatan Çavuşoğlu, “İlçemizde yayın hayatını sürdüren Öz Erciş Haber, Birnisan, Erciş ve Erciş’in Sesi gazeteleri olarak aldığımız ortak karar çerçevesinde 6 Aralık 2016 tarihinden itibaren görülen lüzum üzerine günlük olarak çıkarttığımız gazeteleri haftanın iki günü olarak çıkartmaya karar verdik.

 

Bu nedenle Birnisan Gazetesi pazartesi-çarşamba, Erciş’in Sesi Gazetesi salı-çarşamba, Erciş Gazetesi çarşamba-perşembe ve Öz Erciş Haber Gazetesi de çarşamba-cuma günleri yayına çıkartacaktır” dedi.

 

 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler