son dakika haberleri

Erciş’te çöp konteynerleri yenileniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Van’ın Erciş Belediyesine gönderilen çöp konteynerleri mahallelere yerleştirilmeye başlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş’te çöp konteynerleri yenileniyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.12.2016  22:45:00 eklendi.

 Erciş Belediyesi hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. İlçede birçok çalışmaya imza atan ve uygulanmak üzere proje üreten Erciş Belediyesi, şimdi de çöp konteynerlerini yeniliyor.

 

Daha sağlıklı, estetik, dayanıklı ve hijyenik yeni çöp konteynerlerini mahallelerdeki farklı noktalara bırakılmaya başlandığını belirten belediye yetkilileri, konteynerlerin Ankara Büyükşehir Belediyesi desteğiyle ilçeye getirildiğini belirttiler. Yeni çöp konteynerlerinden Adnan Menderes Mahallesi’nin değişik noktalarına 150 adet tekerlekli, açılır, kapanır özelliklere sahip ve bin litre kapasitesi konteyner bırakıldığını da ifade eden yetkililer, söz konusu çalışmaların ilçe merkezi ve bağlı diğer mahallelerde de birkaç gün içerisinde başlatılacağı müjdesinin verdiler. 

 

Estetik görüntüsüyle dikkat çeken konteynerlerin ilçenin kronik sorunlarından olan çöp sorununu ortadan kaldıracağı gibi, çöplerden akan su ve içindeki kötü kokuları da dışarıya sızdırmayacağı belirtildi. Çöp konteynerlerinin belediye ekiplerince düzenli olarak temizlenip dezenfekte edileceği de kaydedildi.
 
 

 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler