son dakika haberleri

Erciş’e sağlıklı hayat merkezi açılıyor

Van’ın Erciş ilçesinde sağlıklı hayat merkezi açılıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş’e sağlıklı hayat merkezi açılıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.10.2017  22:33:00 eklendi.

Çelebibağı Mahallesinde bulunan ve belediyeye ait 4 katlı binanın İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar’ın çabaları sonucunda İlçe Sağlık Müdürlüğüne tahsis edildiği bildirildi. Konu ile ilgili konuşan Erciş İlçe Salık Müdürü Ali Furkan Gümüş, Erciş Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl içinde sağlık müdürlüğüne tahsisi yapılan Çelebibağı Kültür Merkezi binasının Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar’ın yoğun çabaları sonucunda sağlıklı hayat merkezine dönüştürülmesinin Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylandığını söyledi.


Erciş İlçe Sağlık Müdürlüğüne tahsisi yapılan 4 katlı ve 3 bin 950 metre kare kullanılabilir alanı olan eski kültür merkezi binasında tadilat işlemlerine başlandığını da belirten Gümüş, ''Erciş Sağlıklı Hayat Merkezimizi nasip olursa 15 Kasım 2017 tarihinde faaliyete sokmayı planlamaktayız. 400 kişilik eğitim bilgilendirme salonu ve 80 kişilik toplantı salonu da bulunan binamız tüm bölgenin hizmeti için önemli bir yer tutacaktır. Sağlıklı Hayat Merkezimizde 4 aile hekiminin görev yapacağı merkezde ayrıca, ambulans istasyonu, röntgen ve mamografi ünitesi, laboratuar birimi, obezite, fizik tedavi, gebe izlem birimleri ilk etapta hizmete sunulacak birimlerdir. Özellikle Çelebibağı Mahallesindeki vatandaşlarımızın yanı sıra, Erciş’teki tüm vatandaşların da hizmetine sunulacak birimimiz, bölgemizde önemli bir sağlık kuruluşu haline gelecektir'' dedi.

 


Bu binanın hizmete sokulması için büyük gayretleri olan ilçe Erciş Kaymakamımız ve Belediye Başkan vekilimiz Mehmet Şirin Yaşar beye kurumum adına teşekkür eden Gümüş, “Kaymakamımız ayrıca, belediye bünyesinde bulunan ve atıl halde olan binaların kurumlara tahsisinin yapılması için de büyük fedakarlıkta bulunmaktadır. Son bir yıl içerisinde Erciş Belediye Başkanlığı tarafından kurumumuza 3 aile sağlığı merkezi binası, 1 sağlıklı yaşam merkezi binası ile 1 adet ambulans bedelsiz bir şekilde tahsis edilmiştir’’ şeklinde konuştu.

 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler