son dakika haberleri

Erbil-Bağdat arasında 'memur maaşı' krizi sürüyor

Irak Başbakanı Haydar İbadi, Kürdistan Bölgesi'nin memur listelerini inceleyeceğiz ve maaşları ödeyeceğiz ancak kendi yöntemimizle yapacağız onların değil ifadelerini kullanması Erbil Bağdat arasında 'memur maaşı' krizi tekrar gündeme taşıdı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erbil-Bağdat arasında 'memur maaşı' krizi sürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.01.2018  16:08:00 eklendi.

 Irak Başbakanı Haydar İbadi, Salı günü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada “Kürdistan Bölgesi'nin memur listelerini inceleyeceğiz ve maaşları ödeyeceğiz ancak kendi yöntemimizle yapacağız onların değil” ifadelerini kullanmıştı. Erbil'den İbadi'ye cevpa geldi!


"HÜKÜMETİMİZLE GÖRÜŞSÜN"


Kürdistan Bölgesi Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Irak Başbakanı Haydar Abadi'nin basına yaptığı açıklamaların sonuç vermeyeceğini ifade ederek, “Eğer Irak hükümetinin gerçekten sorunları çözme niyeti varsa gelsin Kürdistan Bölgesi Hükümeti ile ciddi bir diyalog yaparak anayasaya göre sorunları çözelim. Bütün Irak ve Kürdistan Bölgesi'nin çıkarına olacak bir sonuca varalım. Umarız artık basın açıklamaları ve tekrar lafların dönemini atlatır fiili adımlar atarız” dedi.


"HALK TOPLU BİR ŞEKİLDE CEZALANDIRILIYOR"


Irak hükümetinin Kürdistan Bölgesi'nin halkını toplu bir şekilde cezalandırdığını altını çizen Dizayi şöyle devam etti:


“Abadi'nin açıkladığı rakamlar tamamen yanlıştır. uluslararası Deloitte şirketi önümüzdeki günlerde gerçek rakamları açıklayacaktır. Abadi'nin açıklamasında gerçek bilgilere dayanmadığı ortaya çıkacaktır. Ayrıca daha önce rakamlarla bu açıklamalara yanıt verilmişti, bu konuda başka bir şey söylemeye gerek yok”


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler