son dakika haberleri

Endonezya'daki depremde 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Endonezya’nın Java Adası’nda meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremde 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 kişinin yaralandığı açıklandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Endonezya'daki depremde 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.12.2017  14:43:00 eklendi.

Ulusal Afetle Mücadele Dairesi Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, Java Adası'ndaki depremde ev çökmesi sonucu iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Endonezya’nın Orta Java eyaletinde yer alan Pekalongan şehrinde 1 kişinin, Batı Java’daki Ciamis bölgesinde de 1 kişi olmak üzere 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken 40’tan fazla evin çöktüğü açıklandı. Yetkiler bölgede artçı sarsıntıların hissedilmeye devam ettiğini aktardı.


Endonezya’nın Java Adasında meydana gelen ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu’nun (USGS) şiddetini 6.5 olarak belirledi. USGS, depremin Java Adası’nın batısındaki Cipatuja’da 91.9 kilometre derinlikte meydana geldiğini açıkladı. Endonezya Meteoroloji Ajansı ise depremin büyüklüğünü 7.3 olarak açıklamıştı. Ayrıca başkent Cakarta’da da depremin hissedildiği ve bazı binalarda tahliye işlemlerinin yapıldığı belirtildi.


Öte yandan, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), Endonezya’da depremden etkilenenlere gıda yardımında bulundu.


Dünya |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler