son dakika haberleri

AK Parti’li Arvas: Bakanlığa ait yetkilendirme süresi bir yıl uzatılacak

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, kentteki imar çalışmalarıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yetkilendirme süresinin bir yıl uzatılacağını söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
AK Parti’li Arvas: Bakanlığa ait yetkilendirme süresi bir yıl uzatılacak
Haber Yorumları
  • şerif çakar 2019-10-10 Ne diyeyim sayın vekil Allah sizleri bildiği gibi yapsın. 10 yıldır yılan hikayesine dönen imar ve tarihi çevre yolunun bitti, kamulaştırma şeklinde açılacak, DOB oranını düşürdük demenizi beklerken kalkmışsınız sanki büyük bir başarı imiş gibi 5 veya ençok 6 ayda bitmesi gereken bu memlekete kangren olan sıkıntıyı sanki büyük bir iş yaparcasına müjde olarak veriyorsunuz. Ahaam buraya yazıyorum bu yol 18. madde ile açılamayacak. Yine mahkemelerle bozulacaktır. Bizlerin çevre yolunu açılmasından bir umudumuz yok. Bari memleketin konut açısından gelişim olan ve kitlenmiş olan imarından elini çekin başka ihsan istemiyoruz. 10 yıl oldu memleketi batırdınız. Hikayeden başka bir işiniz yok. Van sahipsiz.

    Haber Tarihi : 09.10.2019  12:51:00 eklendi.

Açıklamalarda bulunan Abdulahat Arvas, Van’da 2011 yılında meydana gelen deprem afeti nedeniyle daha güvenli, sağlıklı ve yaşanılabilir yeni yerleşim yerleri oluşturmak, şehrin marka değerini arttırmak ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla imar planlarıyla her türlü arazi ve arsa düzenlemelerini yapmak amacıyla 644 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlar Kurulunun Kararıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 3 yıl süreyle yetkilendirildiğini hatırlattı.


Arvas, “19 Ekim 2019 itibariyle sona erecek yetki süresinin tekrar uzatılması hususunda Kızılcahamam kampında Cumhurbaşkanımız ve Bakanımıza durumu ileterek sürenin uzatılması talebinde bulunduk. Talebimiz üzerine ve imar çalışmalarının kesintisiz devam etmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sürenin bir yıl daha uzatılması ile ilgili yazı Cumhurbaşkanlığı makamına yazılmış olup, inşallah bununla ilgili olurdan sonra çalışmalar aynı hızla devam edecektir. 6 bin hektarlık alanda her türlü imar planı ve arazi düzenleme yetkisi olan kararname kapsamında Van çevre yolunun da yaklaşık 32 kilometrelik bölümü bulunmaktadır. Süreç olarak üç etap şeklinde devam eden imar planı çalışmaları tamamlandı. Akabinde parselasyon çalışmaları başlatıldı. İki etaba ait çalışmalar tamamlanarak Bakanlığa sunuldu. Bakanlık onayından hemen sonra ilan edilmek üzere Van Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde 30 günlük askıya çıkacaktır. Üçüncü etap ile ilgili de süreci yakından takip ediyoruz. İnşallah bunun da bilgisini en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler