son dakika haberleri

Van’da seyyar satıcılardan zabıtaya saldırı!

Sanat Parkı ve civarında seyyar satıcılara müdahale eden İpekyolu Belediyesi Zabıta ekipleri bir grup seyyar satıcının saldırısına uğradı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da seyyar satıcılardan zabıtaya saldırı!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.07.2019  13:35:00 eklendi.

Saldırıda 9 zabıta görevlisi yaralandı. Van merkez İpekyolu İlçesi’nde Ramazan ayından itibaren seyyar satıcıların sokak, cadde ve parklarını işgal etmesinin ardından esnaf ve vatandaşın yoğun şikâyetleri üzerine İpekyolu Belediyesi Zabıta ekipleri olaya müdahale etti. 


Vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı cadde ve sokaklarda başta semaverde çayı satan satıcılar olmak üzere diğer seyyar satıcılar bütün uyarılara rağmen bu tutumlarını sürdürmesi üzerine zabıta ekiplerinin müdahale etti. Müdahale sonrası zabıta ekipleri söz konusu seyyar satıcıların bıçak, sopa ve taşlı saldırısına uğradı. Saldırıda 9 zabıta personeli çeşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı.   


Olayda yaralanan zabıta personeline hastanede geçmiş olsun ziyaretinde bulunan İpekyolu Belediye Eş Başkanı Azim Yacan, yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralıların hayati bir tehlikeleri bulunmazken, yapılan tedaviden sonrası yaralı zabıta personelleri taburcu edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler