son dakika haberleri

Dünya mutfağı, Mahall City ile vatandaşlara sunuluyor

Van’da iş adamı Erhan Özdamar ve Taner Berk tarafından kurulan Mahall City’de dünya mutfağı vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Dünya mutfağı, Mahall City ile vatandaşlara sunuluyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.02.2018  17:03:00 eklendi.

Birbirinden leziz ve özel menü seçenekleriyle Dünya Mutfağını Van halkının hizmetine sunan Mahall City Cafe ve Restorant alanında özel yetiştirilen aşçılarla hizmet vermeye başladı. Şerefiye Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde açılan ve hemen hemen her saatte müşterilerine yeni lezzetler tattıran Mahal City Cafe ve Restoran alanında kaliteli hizmet anlayışı ile oldukça iddialı menüleriyle müşterilerine hizmet vermeye başladı.


 


Erhan Özdamar ve Taner Berk ortaklığında yaklaşık 2 Milyon TL gibi bir meblağın harcandığı yatırım istihdam alanında da 40 kişiye iş imkanı sağlıyor. Van’da Erhan Özdamar ve Taner Berk ortaklığından açılan Mahall City Cafe ve Restorant müşterilerinin büyük beğenisi topluyor.
Yeni açılan ve Dünya Mutfağını Van Halkı ile buluşturan Mahall City Cafe ve Restorant Genel Müdürü Musa Gögercin ve Mahall City Cafe ve Restoran Ortaklarından Erhan Özdamar Basın mensupları ile bir araya gelerek işletme ile ilgili bilgiler verdi.

 


Van’ın Saniyeleşme ve Fabrikandan Çok Turizm Gastronomisine daha çok ihtiyacı var’’


Alanında oldukça iddialı bir hizmet anlayışı ile Kentte istihdam alanında ciddi faydası olan ve yatırım noktasında Van’a imaj kazandıran Mahall City Cafe ve Restoran Ortaklarından Erhan Özdamar, ‘’Böylesi bir yatırımı Van ilimizi yaptığımız ve 40 kişiye istihdam sağladığımız için mutluyuz. Biz böylesi bir yatırımı İzmir, İstanbul, Antalya gibi illerde de çok rahatlıkla yapabilirdik. Fakat biz bunu Van’da böylesi bir yatırım için zorluk çeksek dahi kentimize kazandırmakta kararlıydık. Sonucunda yaklaşık 2 Milyon TL gibi bir meblağ ile 40 kişinin istihdamını sağlayan bu yatırımı Van’a kazandırdık. Van’ın Sanayileşme ve fabrikalaşma konusundan daha çok kentimizin Turizm Gastronomisi ayağının daha çok güçlenmesinden yanayım. Eğer bizler Turizm ile Vanımızı ön plana çıkarırsak kentimizin ekonomik anlamda daha çok fayda sağlanacağını düşünüyorum. Van’ın yerli Turist çekme potansiyeli yüksek bir ildir ve bizimde bunu Turizm Gastronomisi üzerinde çalışmalar ve yatırımlar yaparak bu yerli Turist potansiyelini kentimize kazandırmamız gereklidir. Kentimizin Turizm potansiyeli gerçekten çok yüksek ve bunu yeme-içme sektöründe ciddi adımlar atarak farklılaştırmak ve ilgi çekebilecek düzeye gelmesi adına bu yatırımı gerçekleştirdik. Yerli Turist çekme noktasında Mardin, Şanlıurfa vs iller çok iyi başarıyor. Bizde inşallah bu yerli Turistin Vanımıza gelmesini sağlayacak çalışmalara ve yatırımlara imza atacağız. Özellikle Turizm de yeme-içme çok önemlidir. Çünkü ekonomin çoğu yeme-içme sektörü üzerinde dönüyor bizde kent olarak bundan yaralanabiliriz. Biz eğer Van’da yeme-içme sektörü ve eğlence sektöründe çok iyi bir kalite yakalarsak Van’a ekonomik anlamda ciddi katkılar kazandırabiliriz.‘’Mahall City Van Markasıdır’’


Van’ın Turizm noktasında markalaşması yolunda ciddi adımlar attığını dile getiren Mahall City Cafe ve Restoran Ortaklarından Erhan Özdamar, ‘’ Mahall City markası Van markasıdır. Bizi bu Mahall City’i İzmir’de yapabilirdik çünkü bu sektörde en iyi il İzmir ilidir. Fakat biz bu markayı Van’a kazandırmak istedik ve sonucunda Van’da Mahall City markasını oluşturup Cafe ve Restorantımızı Turizm Gastronomisi sektörüne kazandırdık. Van ilimizin Mahall City markası ile Turizm Gastronomisinde olması bizleri oldukça gururlandırıyor’’ dedi.‘’Ürünlerimizin %99 kendi mutfağımızda üretilmektedir’’


Mahall City Cafe ve Restorant Genel Müdürü Musa Gögercin, ‘’ Turizm Gastronomi sektöründe Van’ın kendi markasını oluşturup ciddi bir yatırım ile Mahall City Cafe ve Restoran’ı kentimize kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Mahall City Cafe ve Restorantımız da Dünya Mutfağının yanı sıra tamamıyla evlerde organik yapılan ürünlerin olduğu kahvaltı sektöründe de hizmeti vermekteyiz. İşletmemizin %90’ı doğal, milimanist dediğimiz neo klasik mimarisi ile yapılmıştır. Birçok menümüzün argesi bölge baz alınarak yapıldı. Menümüzde birçok ilk var diyebilirim. Bu ilklerden biri Van’ın hayvancılıkta kullandığı alaturka eti burada biraz daha akademileştirip steakhouse üzerinde Van’ın etini ön plana çıkarıyoruz. dedi

 

 

SUŞİ Rağbet Görüyor

 

Musa GögercinŞuan İşletmemizde suşi çok rağbet görüyor. İşletmemizde Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Suşi günleri düzenliyoruz. Dünya Mutfağının yanında da Yöresel Mutfağımızda birçok yemek hizmeti sunmaktayız. İşletmemizin en büyük keyif alınan yanı ürünlerimizin %99’nun mutfakta üretilip şoklu ürün kullanmaktır. Özellikle tatlılarımız tamamıyla glikozsuz yani tamamıyla doğal şeker pancarından yapılmaktadır. Burada tamamıyla ürünlerimizi doğal ürünlerden yapmamızın nedeni hem müşterilerimizin sağlığı hemde kendi sağlımızı düşünmektir. Burada ürettiğimiz tüm ürünlerin numunelerini alıp Halk sağlığı Müdürlüğüne götürdük. Burada kullanabileceğimiz ürünlerin kullanabilinirlik onayını aldık. İşletmemizde kullanılan ürünlerin tamamı organik olduğu için ve bahçemizde organik bir kahvaltı yapabilmesi için gereken tüm hassasiyet gösterilmiştir’’ dedi.

 

 

 BİSESVAN-İLHAN SİYAHTAŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler