son dakika haberleri

Van’da ‘çekirdek’ kafeye yoğun ilgi

Van’da üç arkadaş tarafından açılan ‘Üç Adam' Kafe', kendine has tarzıyla ilgi çekiyor. Kafeye gelen misafirler, ikram edilen çekirdeklerin kabuklarını dilediği gibi yere atabiliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da ‘çekirdek’ kafeye yoğun ilgi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 08.01.2018  10:33:00 eklendi.

Van’da üniversitede okuyan Veli Caniş, Yalçın Baydemir ve Tayfun Varol, bir araya gelerek ‘Üç Adam’ kafesini hizmete açtı. Onlarca kafenin olduğu kentte farklı bir konsept oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden üç arkadaş, vatandaşların kafeye yoğun ilgi gösterdiklerini söylediler. Kafeye verilen ‘Üç Adam’ isminin alıntı olmadığının altını çizen Veli Caniş, “Üçümüz de daha önce farklı kafelerde takılıyorduk. Sonra bir kafe açmaya karar verdik. Bir gün yolda beraber yürürken aniden üç adam aklımıza geldi. Biz de kafenin adını böylece ‘Üç Adam’ bıraktık” dedi.

 


Kafenin en önemli özelliğinin çekirdek kabuklarının rastgele etrafa atılması olduğunu vurgulayan Yalçın Baydemir ise “Bir arkadaşımız başka illerde böyle bir konseptin olduğunu söyleyince, biz de diğer kafelerden farklı olsun amacıyla böyle bir konsept düşündük. Kafemizde ilk çekirdek tabağı bizim ikramımız oluyor. Daha sonra müşterilerimizin isteyeceği çekirdekler ise yine cüzi bir fiyatla satılıyor. Bunun yanında müşterilerimiz çıtırdattığı çekirdeklerin kabuklarını rastgele etrafa atabiliyor. Bu da müşterilerimizin hoşuna gidiyor ve bu durumdan çok memnun oluyorlar. Önce şaşırıyorlar sonra alışıyorlar” ifadelerini kullandı.

 


Vatandaşların kafeye yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Tayfun Varol da, “İleriki süreçte kurumsallaşmayı ve daha büyük bir kafe açmayı düşünüyoruz. Bunun yanında yine farklı konseptler yapmayı da planlıyoruz” şeklinde konuştu.

 


Van’da böyle bir kafe açılmasından memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar ise “Evde çekirdek kabuğunu yere attığımızda annemiz bize kızıyor, hatta terlik fırlatıyordu. Fakat burada kabukları istediğimiz gibi atıyoruz. Burada kendimizi özgür hissediyoruz. Bu kapsamda böyle bir yer açtıkları için kafe işletmecilerine teşekkür ediyoruz” dediler.

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler