son dakika haberleri

Elon Musk, görevini devretti

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, görevini Telstra'nın Finans ve Strateji Sorumlusu (CFO) Robyn Denholm'a devretti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Elon Musk, görevini devretti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 08.11.2018  12:48:00 eklendi.

 Dünyanın en önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla'da yönetim kurulu başkanlığına (CEO) Elon Musk'ın yerine Avustralya'nın en büyük telekomünikasyon şirketi Telstra'nın Finans ve Strateji Sorumlusu (CFO) Robyn Denholm getirildi.


 


Tesla Yönetim Kurulu tarafından alınan bu karar ile Denholm yeni görevine Telstra'daki 6 ay önbildirim süresi dolar dolmaz başlayacak. Tesla tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada Denholm'un tam zamanlı olarak Tesla CEO'su olacağı ve Musk'ın geçiş sürecinde ona her konuda yardımcı olacağı belirtildi.


Musk neden CEO pozisyonunu kaybetti?


Karar Musk'ın şirketin başını derde sokan ve Tesla'nın hisse değerlerini etkileyerek finansal zarara uğratan bazı sosyal medya mesajları yayınlamasının ardından geldi.


Son olarak Musk şirketi satın alarak borsadan çekeceğini ve bunun için gerekli finansmanın garantilendiğini yazmış ancak bu bilginin doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. ABD'nin Serbes Piyasalar Kurulu olan SEC, Tesla hakkında dava süreci başlatmış ancak suçlamalar şirketin ve Musk'ın ayrı ayrı 120 milyon dolar ödemesi ve Musk'ın üç yıllığına CEO görevinden ayrılması şartıyla düşürülmüştü.


Kaynak: Euronews


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler