son dakika haberleri

Edremit Muhtarlar Derneğinden VASKİ'ye ziyaret

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ederek gelen misafirlerin alt yapıya ilişkin sorunlarını dinleyerek önerileri ile birlikte kayıt altına alıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit Muhtarlar Derneğinden VASKİ'ye ziyaret
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.09.2017  10:22:00 eklendi.

Son olarak Edremit Muhtarlar Derneği Başkanı Çetin Bilir ve Edremit ilçesi mahalle muhtarları VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş' ı Makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarete gelen mahalle muhtarları mahallelerinde alt yapıya ilişkin sorunları anlatarak ''ilk kez bir Genel Müdür mahallelerimize gelerek ve evelerimize konuk olarak sorunlarımızı dinliyor, bu durum bizi çok memnun etti. Geleceğe dair umutlarımızı arttırdı'' ifadelerini kullandı.Kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade eden Tekataş, iş üretmek ve hizmet yapmak için görevlendirildik dedi.  VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, kendisine hayırlı olsun ziyaretine gelen  muhtarlarla tek tek tanışarak mahalle isimlerini telefon numaralarını kayıt ettikten sonra kendi telefon numarasını muhtarlarla paylaştı. Tekataş''7-24 beni arayabilirsiniz, size hizmet etmek boynumuzun borcudur''dedi.''Anadolu dünyanın parmağına takılan bir yüzüktür, Van ise bu yüzüğün safir taşıdır''Amaçlarının güzel hizmetler vererek bu safir taşı hep parlak tutmak ve Van'ı hak ettiği en iyi konuma getirmek olduğunu belirten Tekataş; Van güzel bir kent, bulunması zor olan güzellikte bir göle sahip, buna sahip çıkmalıyız. Biz bunun için Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu ve genel sekreterimiz sayın Mustafa Yalçın Bey'in gayretleriyle finansman sorununu çözdüğümüz atıksu arıtma tesisimizin ihalesini yıl bitmeden yapmayı planlıyoruz.Tekataş, ''Van her gün büyüyen, büyüdükçe gelişen ve mevcut sorunları da büyüyen bir kent. Geldiğimiz günden bu yana Van'ın sorunlarını dinliyoruz, hep birlikte sorunları masaya yatırıp ortak akılla el ele verip alt yapı sorununu sorun olmaktan çıkartalım. Hemen hepiniz Van Gölüne kıyısı olan mahallelersiniz, gölümüzü daha fazla kirletmemek için halkımızı bilinçlendirmek zorundayız. İstediğiniz yatırımları yapmak için kaynağa ihtiyaç var. Sizlerden mahallelerinizde bulunan abonesiz yerlerin aboneliklerini yapmaları için çağrıda bulunarak destek vermenizi istiyoruz.'' diyerek destek istedi.  Van'a ilk geldiğimde yakın ilgi ve misafirperverlikle karşılaştım diyen Tekataş,''bizler buraya hakim olmaya değil hadim olmaya geldik. Bu yakın ilgi ve misafirperverlik ve destek karşısında hizmet etmek zorunluluğumuz iki kat artmıştır.Masa başında oturarak iş yapan değil, sahada dolaşan çalışmaları yerinde inceleyen bir yapı oluşturmak istiyoruz. Zamanla İnşallah başarılarımızı da göreceksiniz'' dedi.
Genel sıkıntılarını aktaran Edremit Muhtarlar Derneği Başkanı Çetin Bilir arıtma tesislerinin yetersizliği, terfi merkezlerinin çalışmaması ve içme suyu sayaç endeks okumalarının zamanında yapılmamasının en öncelikli sorunlar olduğunu söyleyen Bilir''Van'a ilk geldiğinizde kimdir diye araştırma yaptık, kötü bir yoruma hiç denk gelmedik. Gerçekten masa başında oturan değil mahalle mahalle sokak sokak dolaşan biri olduğunuzu gördük. En sevdiğimiz tarafınız ise kapınızın her daim açık olması ve kibirden uzak oluşunuz. Bu sayede gelecek kaygımız yok oldu.'' şeklinde konuştu.


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler