son dakika haberleri

Edremit Belediyesinden tanıtım atağı

Van’ın Edremit Belediyesi, 4 dilde hazırladığı tanıtım rehberiyle ilçenin turizmine katkı sunmayı hedefliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit Belediyesinden tanıtım atağı
Haber Yorumları
  • MURAT 2018-02-02 Sayın Başkanım; hizmetlerinizden dolayı Sizi ve tüm çalışanlarınızı kutlarım.Gerçekten bir Vanlı olmadan Vana yaptığınız bu hizmet taktire şayandan daha ötedir.Gitmeden bir SORUN VAR hallederseniz bu hizmetleri resmen taçlandırırsınız. Edremite KANALİZASYON.

    Haber Tarihi : 01.02.2018  15:00:00 eklendi.

 Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin görevlendirilmesiyle her alanda değişim ve dönüşümün yaşandığı ilçede, tanıtım çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.

 

Tarihi ve kültürel anlamda çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Edremit Belediyesi, bahar aylarıyla birlikte yeni yüzüyle dünyaya merhaba demek için gün sayıyor. Yıllardır hizmetten mahrum kalan ve Başkan Vekili Çiçekli’nin gelişi ile birlikte adeta çağ atlayan ilçede, birçok projenin de açılışı bekleniliyor. Edremit’in turizm ve gastronomi ile anılması anlamında devasa projelerin hayata geçirildiği ve birçok projenin de start almayı beklediği ilçede, tanıtım için de çeşitli çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Mavi ve yeşilin buluştuğu, tarihi ve kültürel değerleri ile bölgenin incisi olan Edremit’i detaylı anlatan 4 dilde hazırlanan tanıtım rehberi, bölge halkı başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlere yol gösterecek. Türkçe’nin yanı sıra Kürtçe, İngilizce ve Farsça dillerinde de bastırılan rehber, inanç turizmi ve ilçe kültürüne büyük katkı sunacak.

 

“Yazılı kaynaklar en büyük mirasımızdır”

Titizlikle hazırlanan ve 4 dilde çıkartılan tanıtım rehberi ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, “Edremit Belediyesi olarak tarihimizi gün ışığına çıkarmanın ve bütün dünya insanlarıyla bu zenginliği paylaşmanın heyecanını hep diri tutacağız. Yazılı kaynaklar, geleceğimize bırakabileceğimiz en büyük miraslardır. Bu emanetimiz, gelecek kuşaklarca da sahiplenilirse ne mutlu bize. Kültürel zenginliklerimizi gerek bölge insanımıza gerekse de dünyaya tanıtmak için 4 ayrı dilde hazırladık. Bu değerli çalışmada emeği geçen personelime, arkadaşlarımıza, dostlarımıza ve ilçe halkımıza teşekkür ediyorum. Van’ın göz bebeği olan ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunuyorum” dedi.

 

 

 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler