son dakika haberleri

Edremit Belediyesinden Dünya Barış Günü Mesajı

Edremit Belediyesinden Dünya Barış Günü Mesajı

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit Belediyesinden Dünya Barış Günü Mesajı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.09.2016  10:47:00 eklendi.

 Edremit Belediyesi Başkan Vekili Nurhayat Çelik ve belediye meclis üyeleri 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yayınladıkları mesajda; Ortadoğu genelinde özelde de Türkiye’de yaşanan savaşın her geçen gün daha da yoğunluk kazanarak devam ettiği bir ortamda 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü karşıladıklarına dikkat çekerek; kanın ve gözyaşının olmadığı onurlu ve kalıcı bir barışın tesisi için tüm barış severlerin bu gün her zamankinden daha çok barışa sahip çıkması gerektiğini belirterek 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutladı.


Başkan Vekili Nurhayat Çelik ve Belediye Meclis Üyeleri adına yayınlanan mesajda devamla “ Bu gün 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü daha katliamların, sürgünlerin, yıkımların yaşandığı bir ortamda karşılamaktayız. Dünyanın en güzel yeri olan Ortadoğu coğrafyası egemenlerin, tiranların ihtirasları yüzünden bu gün dünyanın cehennemi konumuna getirilmiş durumdadır. Tarihten günümüze savaşların, kıyamların hiç eksik olmadığı Ortadoğu coğrafyasında ülkemiz de payını fazlasıyla almıştır. Bu gün deyim yerindeyse kızılca kıyametin yaşandığı ülkemizde her gün genç bedenler toprağa düşüyor çatışmalı süreç her zamankinden daha yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

Savaş ve kıyam Türkiye halklarının asla tercihi değildir. Türkiye halkları artık savaşı değil barışı canları pahasına talep ettiklerini her zaman ortaya koymuştur ve Türkiye’de iki yıl süren çözüm süreci boyunca da barışın tesisi için en büyük desteği en yüksek oranda vermiştir. Barışa bu kadar susamış bir halka hala savaş ortamını, kanın aktığı bir yaşamı dayatmak vicdansızlıktır. Bu sebeple yaşanan ölümlerin ve çatışmalı ortamın önüne geçmek için tüm Türkiye kamuoyunun desteklediği ve talep ettiği çözüm sürecine dönülmesi umuduyla 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun diyoruz “ denildi.


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler