son dakika haberleri

Edremit Belediyesi’nden Yemen’e Yardım Kermesi

Van’ın Edremit Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren 14 adet Aile Destek Merkezi çalışan ve kursiyerleri tarafından Yemen için yardım kermesi düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit Belediyesi’nden Yemen’e Yardım Kermesi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 30.01.2019  14:17:00 eklendi.

 Van Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim Araştırma Hastanesi içerisinde kurulan stantlarda yapılan kermese Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Edremit Belediyesi’nin açtığı 14 Aile Destek Merkezleri’ndeki hocalar ve kursiyerlerce hazırlanan ürünler Yemenliler için satışa sunuldu. Başkan Çiçekli’nin bizzat servis yaptığı kermeste, Yemen’de devam eden sıcak savaş sebebiyle zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Yemenliler yararına satış yapıldı. İki gün sürecek olan kermesten elde edilen gelir Yemen’e gönderilecek. Yöresel yemekler başta olmak üzere hamur işleri, kitap, el yapımı işlemeler gibi çeşitli malzemeler satışa sunuldu.

 
   Düzenledikleri kermes ve gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Çiçekli, emeği geçen Aile Destek Merkezleri çalışan ve kursiyerleri olmak üzere herkese teşekkür etti. Son zamanlarda en çok ihtiyaç duyulanın birlik, beraberlik ve yardımseverlik olduğunu ifade eden Başkan Çiçekli, “Yemen’de yaşanan dramın oluşturduğu mağduriyetleri gidermek ve katkı sunmak amacıyla bu kermesi kurduk. Bizim insani ve İslami görevimiz, gücümüz yettiğince zor durumda kalanların yanında olmaktır. Daha öncede yapmış olduğumuz çeşitli kermeslerden elde edilen gelirleri çeşitli yerlere ulaştırmıştık. Şimdi ise çok daha zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Yemenli kardeşlerimize bu kermesten elde edeceğimiz gelirleri ulaştırmayı hedef edindik. Temel ilkemiz Hz. Peygamber’in (sav) ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadis-i şerifidir. Bu vesileyle yastığını taş, gökyüzünü tavan yapan masum çocukların bizi affetmelerini ümit ediyoruz” dedi. 
 

Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler