son dakika haberleri

Edremit Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Eğitimleri

Van’ın Edremit Belediyesi, doğal kaynakları korumak ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı geri dönüşüm çalışmaları kapsamında okullardaki öğrencileri bilgilendirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Eğitimleri
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.10.2017  10:03:00 eklendi.

Edremit Belediyesi değerlendirilebilir atıkları geri dönüşüme kazandırmak için harekete geçti. Edremit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile VEGER Geri Dönüşüm Merkezi işbirliğinde ilçe genelinde başlatılan çalışmalar kapsamında işletmeler başta olmak üzere ilçe genelindeki okullarda öğrencilere geri dönüşümle ilgili bilgiler veriliyor.


Edremit Belediyesi ile VEGER çevre mühendislerinin gözetiminde verilen eğitimlerde geri dönüşümün önemi anlatıldı. Edremit İlçe sınırları içerisinde bulunan işletmelere bu konuda bilgiler vermek üzere ziyaretlerde bulunan çevre mühendisleri okulları da gezerek öğrencilerle buluşuyor. Edremit Bakımlı İlkokul Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen ekipler, geri dönüşüm kapsamına giren, ayrıca toplanması gereken atıklar hakkında bilgiler sundu.


Bu atıkların doğaya atılması durumunda büyük zararlarının olduğunu ancak geri dönüşüm ile birlikte hem daha az ağaç kesilmesinin sağlanacağını hem de ülke ekonomisine ciddi derecede katkı sağlayacağını aktaran çevre mühendisleri, katı atık toplama kutuları ile de hangi atığın nereye toplanacağı konusunda bilgiler sundu. 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler