son dakika haberleri

Edremit’te 'Urartu Gelişim Koridoru'nun ihalesi yapıldı

Van’ın Edremit Belediyesinin tarihi Şamran Kanalı’nın uluslararası turizme açılması için hazırladığı 'Urartu Gelişim Koridoru' projesinin ihalesi gerçekleştirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit’te 'Urartu Gelişim Koridoru'nun ihalesi yapıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.06.2020  11:27:00 eklendi.

 Bölgenin sulama suyu ihtiyacını karşılamak için 3 bin yıl önce Urartular tarafından yaptırılan, Anadolu ve dünya su mühendisliğinin bir harikası olduğu belirtilen 51 kilometre uzunluğundaki Menua (Şamran) Sulama Kanalında tarihe yolculuk başlıyor. Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın önemli projeleri arasında yer alan 'Urartu Gelişim Koridoru' projesinin ihalesi yapıldı. Edremit’e vizyon kazandırmak amacıyla yapımı planlanan 'Urartu Gelişim Koridoru' projesi kapsamında yürüyüş yolları, oturma alanları, bisiklet yolu, kamp alanları ve çevre düzenlemesi gibi çalışmaların yapılacağı projede, tarihi alanın turizme büyük katkılar sunması hedefleniyor.

 

Türkiye'deki yürüyüş yollarından tarihi Likya yürüyüş yolundan sonra ikincisi olan Menua yürüyüş yolu da Edremit'te hayata geçiyor. Edremit Belediyesi Meclis Salonu’nda Garip Bayram başkanlığında yapılan ihaleye 9 firma katılırken, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 19’ncu maddesi gereği açık ihale usulü ile gerçekleştirildi. Toplantıda, teklif zarfları üzerinde yapılan inceleme sonunda en uygun teklifi veren firmanın ilerleyen günlerde açıklanacağı belirtildi.


“Edremit özelinde Van’ımıza hayırlı olsun”

İhalenin hayırlı olması temennisinde bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, DAP İdaresine sunulan ve kabul gören projenin ilk ayağı olan ihaleyi gerçekleştirdiklerini belirtti. Edremit özelinde Van’ın turizmine büyük katkı sunacak olan projeden dolayı DAP yönetimine teşekkür eden Başkan Say, “Türkiye'deki ilk yürüyüş rotası olan Likya Yolu’ndan sonra biz de ikincisini Van'ımıza ve bölgemize kazandırmış olacağız. İlimize, ilçemize hayırlı olsun” dedi.


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler