son dakika haberleri

Edremit’te tüm parklar yenileniyor

Van merkez Edremit Belediyesi, ilçe genelindeki parklarda başlatmış olduğu hummalı çalışmalar kapsamında parklara 15 yeni oyun grubu kurarken, tüm parkları da yeniden elden geçirerek modern görünüme kavuşturuyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit’te tüm parklar yenileniyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.10.2017  10:01:00 eklendi.

 Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatıyla yaz aylarında start alan çalışmalar kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde tüm parklarda ve alanlarda çalışmalar başlatıldı.

 

Yeni oyun gruplarının kurulumu başta olmak üzere kırılan oyun grupları da değiştirilirken, elektrik, su tesisatları ve kırık oyun grupları da elden geçirildi. Bir çok parkın oyun alanı kauçuk zemin ile döşenirken, kırık banklarda yenilendi.

 

“15 oyun grubu kuruldu”
 

Bakım ve onarım çalışmaları sonucu güzel bir görünüme kavuşturulan parklarda ki giriş ve çıkış yolları kullanıma daha uygun hale getirilirken, eskiyen aydınlatma sistemleri de tamamen değiştirilerek parkların daha görünür olması sağlandı. Çalışmalar kapsamında 15 yeni oyun grubu kurulurken, oyun grupları, Eminpaşa, Şabaniye, Süphan, Dilkaya, Köşk, Elmalı, Fırat, Eski Cami, Köprüler, Enginsu ve Çayırbaşı Mahalleleri başta olmak üzere TOKİ’lerde yapıldı.

 

“Kardeş belediyelerin parklarında sona yaklaşıldı”

 

İlçe genelinde bulunan parklarda halen çalışmalar aralıksız sürerken, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Üsküdar Belediyesince eski ve yeni TOKİ’lerde yaptırılan parklarda ise sona yaklaşıldı. Çalışmaların bitmesi ile birlikte bu parklarda oyun grupları, oturma bankları, yürüyüş ile spor alanlarının yer alacağı modern parkların halka hizmet vermesi bekleniyor.

 

 

 

 

 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler