son dakika haberleri

Edremit’e 45 Bin Ağaç ve Fidan Dikilecek

Van’ın Edremit Belediyesi; sahil bandı başta olmak üzere, mesire alanları, prestij cadde, park, yol, kaldırım ve refüj çalışmalarının tamamlandığı ilçe geneline yaklaşık 45 bin ağaç ve fidan dikme çalışmalarına start verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit’e 45 Bin Ağaç ve Fidan Dikilecek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.04.2018  11:39:00 eklendi.

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin ilçede başlattığı projelendirme çalışmalarının tamamlanmasına sayılı günler kalırken, peyzaj düzenlemeleri ise tüm hızıyla sürüyor.


Edremit’tin yeşilliğinin korunması yolunda hiçbir ağacın kesilmesine izin vermeyen Başkan Çiçekli, kaldırılması zorunlu olan bazı ağaçların ise okul bahçelerine taşınmasını ve yerlerine peyzaja uygun ağaçların dikilmesi talimatını vermişti. Yapılan çalışmalar doğrultusunda bahar aylarının da gelmesiyle adeta yeşil bir Edremit için seferber olan Edremit Belediyesi, ağaç ve fidan dikimine başladı. Sahil bandı, mesire alanları, prestij cadde, parklar, yol, kaldırım ve refüjler başta olmak üzere ilçenin her noktasında ağaç ve fidanlar toprakla buluşturuluyor. Yaklaşık 45 bin ağaç ve fidanın dikileceği ilçede, mazi, ıhlamur, akasya, mavi ladin, spiral mazi, at kestanesi ve katalyadan oluşan çeşitler ekiliyor. 45 binin 20 bininin dağıtımı ise vatandaşlara verilmeye başlanırken ilçenin her noktasında ekimler gerçekleştiriliyor.


Başlatılan yeşillik seferberliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, çevrenin korunması ve yeşile özen verilmesi hususuna önem verdiklerini söyledi. Gelecekte daha fazla yeşil alana sahip bir Edremit olması için çalıştıklarını kaydeden Başkan Çiçekli, “Geleceğimizi teslim edeceğimiz çocuklarımıza yeşil bir Edremit bırakmak için büyük gayretler sarf ediyoruz. Bu anlamda ilçe genelimizi baştan aşağı yeşillendiriyoruz. Bu yeşili daha da arttırmak adına bu yıl 45 bin ağaç ve fidanı toprakla buluşturacağız. Edremit, yeşili ve mavisi ile bölgenin en gözde yerleşim yeridir. Bizde ilçenin güzelliğini mavisiyle bütünleştiren bu yeşilli korumak ve daha da arttırmak adına her türlü önlemimizi alarak gerekli adımları atıyoruz” dedi.


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler