son dakika haberleri

Duvarları süsleyen öğretmenden yeni çalışma

Van’ın Özalp ilçesinde görev yapan ve yaptığı resimlerle ilçeyi güzelleştiren resim öğretmeni İlker Sarı’nın Tanrı Dağı’ndan Anadolu’ya çalışması tamamlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Duvarları süsleyen öğretmenden yeni çalışma
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.11.2017  13:06:00 eklendi.

 Özalp ilçesindeki okul ve iş yerlerinin duvarlarına yaptığı resimlerle büyük beğeni kazanan İlker Sarı, okul mesaisinden sonra gecenin geç saatlerine kadar çalışıyor.

 

Resimlerle ilçenin görünümünü değiştirmeye çalıştığını söyleyen Sarı, “Özalp ilçesi Yünkuşak Ortaokulunda görev yapıyorum. Mesaiden geri kalan zamanlarda ise duvarlara resimler yaparak okulların davarlarını güzelleştirmek, tarihi duvarlara resmederek gelecek nesillerin geçmişi hatırlaması için çalışıyorum. Resimlerde şablon veya herhangi bir görsel kullanmıyorum. Tamamen resimlere bakarak çiziyorum. Bugüne kadar ilçede yapmış olduğum eserlerle tarihi anlatım. İlk olarak Özalp İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önüne konulan güvenlik bariyerlerinin üzerinde 1,5 aylık bir çalışma sonucunda ‘Doğudan Batıya Türkiye’ adını verdiğim ilk çalışmamı yaptım. Daha sonra kendi çalıştığım Yünkuşak Ortaokulunun duvarına tarihin seyrini değiştiren ‘Abide’ adında bir eser daha yaptım. Son olarak TOKİ Sağlık Meslek Lisesinin duvarına ‘Tanrı Dağı’ndan Anadolu’ya’ adlı eserimi tamamlayarak, gelecek nesillere güzel bir miras bırakmak istiyorum” dedi.

 

 


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler