son dakika haberleri

Dondurucu soğukta kazı çalışması

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) ekiplerinin görev yaptığı Çaldıran' da hizmet zor şartlarda da olsa devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Dondurucu soğukta kazı çalışması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.01.2018  13:52:00 eklendi.

 Su ve kanalizasyon arızalarında kazıcı makinelerin yerin donmasından dolayı kazı yapamayınca, ekipler uzun uğraşılardan sonra müdahalede bulunabiliyor.

 

Bazen kazmalarla arızaya ulaşmaya çalışan ekiplerin, soğukta saatlerce suyun içinde kalması ayrı bir zorluğu gözler önüne seriyor.Uzun kış şartlarının hüküm sürdüğü Van ve ilçelerinde VASKİ çalışmalarında ekipler büyük zorluklarla karşılaşıyor.Vatandaşların mağduriyetini gidermek için en ücra mahalleye bile hizmet götüren VASKİ ekipleri , kış aylarında bilhassa içme sularının donması olaylarının arttığına dikkat çekti.


Yer altından geçen boruların bile donarak hasar gördüğü Çaldıran ilçesinde her gün onlarca arıza oluşuyor. Kepçelerin bile kazmakta zorlandığı yerlerde arızaların giderilmesi uzun zaman alıyor.


VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, "vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplerimiz fedakarlık göstererek sorunları gidermek için çalışıyorlar." diyerek onların bu özverili çalışması ile kurumumuz her yerde hizmet yapmaktadır. Çaldıran gibi çok soğuk yerlerde olsun, Bahçesaray gibi engebeli arazilerde olsun arkadaşlarımız büyük gayret gösteriyorlar. Tüm ilçelerde görev yapan bu ekiplerimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz her yerde varız, karda kışta, dağda taşta görev yapıyoruz. Hizmet ettikçe moral buluyoruz. Halkın duası bize yeter" şeklinde konuştu.

 

 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler