son dakika haberleri

Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Mayıs 2018)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu?

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Mayıs 2018)
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.05.2018  16:30:00 eklendi.

Merkez Bankası`nın dünkü 3 puanlık faiz artışı sonrasında gece boyu düşen dolar/TL kuru bu sabaha yükselerek başladı.Sabah 4,7414 seviyesini test eden kur, 10.16 itibariyle 4,67, euro/TL 5,50 seviyesinden işlem görüyor.


Merkez Bankası`nın dün akşam olağanüstü toplanarak faizde 3 puan artışa gitmesi sonrası dolarda sert düşüş görüldü.Merkez Bankası`nın faiz kararının ardından dolar/TL bugün 4,67 seviyesinde seyrediyor. Dünkü kararın ardından dolar 4,55`in altına kadar gerilemişti. Dolar dün gün içinde 4,92`yi aşarak tüm zamanların en yüksek düzeyini görmüştü.


Euro/TL de 5,50 civarında hareket ediyor. Euro dün 5,76`yı aşarak rekorunu tazelemişti.Kurdaki aşırı oynaklık sonrasında olağanüstü toplanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), Geç Likidite Penceresi (GLP) borç verme faiz oranını yüzde 13,50’den 16,50’ye yükseltirken, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 8`de sabit tuttu.Merkez Bankası`nın bundan sonraki ilk olağan toplantısı 7 Haziran`da olacak. Merkez Bankası`ndan bu toplantıda da yeni bir adım gündeme gelebilir.

 

Kaynak: NTV


Ekonomi |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler