son dakika haberleri

Diyaliz hastalarına yemek uygulamasında değişiklik

Van’ın Çaldıran Devlet Hastanesinde diyaliz hastalarına yaklaşık bir aydır yemek verilmiyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Diyaliz hastalarına yemek uygulamasında değişiklik
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.11.2016  13:57:00 eklendi.

 Çaldıran ilçesinde diyaliz hastası olan 11 hastaya yaklaşık bir aydır yemek verilmezken, günde dört saat cihaza bağlı kalan hastaların ise mağdur olduğu belirtildi.

 

İlçe merkezine uzak mahallelerden gelen hastalar, zamanlarının büyük bölümünü yolda ve hastanede geçirdikleri için yanlarında getirdikleri ekmek ve peynirle karınlarını doyuruyorlar. Annesi diyaliz hastası olan ve haftanın üç günü hastaneye gelen Ayhan Demir, hastaların mağduriyetinin bir an önce giderilmesini istedi. Demir, “Yaklaşık bir aydır Çaldıran Devlet Hastanesinde diyaliz hastalarına yemek verilmiyor. Hastalar yanında getirdikleri ekmek ve peynir karınlarını doyuruyor. Sabahın erken saatlerinde evlerinden çıkan ve öğleden sonra 14.00 gibi geri dönen hastalar var. Yemek verilmediği için hastalar bu süre boyunca aç kalıyorlar. Hastaların mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden çözüm bekliyoruz” dedi.

 

Çaldıran Devlet Hastanesi yetkilileri ise hastaneye gelen 11 diyaliz hastası bulunduğunu belirterek, “Sırası ile günde 3 hasta diyalize gitmektedir. Daha öncesinde hastaların yemek ihtiyaçları Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanıyordu. Bu hastalar günü birlik hastalar oldukları için yatan hasta konumunda olmamaları nedeniyle yemek verilemiyor. Yaklaşık bir ay önce yapılan son düzenleme ile SGK tarafından karşılanmıyor, bundan dolayı hastane olarak bizim yapacağımız bir şey yok” dediler.

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler