son dakika haberleri

Dışişleri sözcüsünden ABD sözcüsüne 'OHAL'de seçim' yanıtı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un ABD Dışişleri Sözcüsü’nün Türkiye’deki erken seçimlere ilişkin sözlerini eleştirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Dışişleri sözcüsünden ABD sözcüsüne 'OHAL'de seçim' yanıtı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.04.2018  23:30:00 eklendi.

Aksoy, “Türkiye’de yapılan tüm seçimlerin demokratik, özgür, adil ve şeffaf olduğu uluslararası gözlem raporlarıyla teyit edilmiştir. Olağanüstü hal koşullarında 2017 yılında gerçekleştirilen anayasa referandumu bunun son ispatıdır. Bu gerçeği gözardı ederek, olağanüstü hal uygulamasının seçimleri demokratik standartların gerisine düşüreceğini iddia etmek art niyetli bir yaklaşımdır. Olağanüstü hal sadece ülkemizin birliğine, devletimizin bekasına kasteden teröristlerin faaliyetlerini hedef almaktadır. Ülkemizde teröristlerden başka hiç kimsenin temel hak ve özgürlüklerinin kısıtlanması söz konusu değildir” ifadesine yer verdi.


Birçok ülkede olağanüstü hal uygulaması sırasında seçim düzenlendiğini de hatırlatan Aksoy, “Bunun son örneklerinden biri, 2017 yılında Fransa’da yapılan seçimlerdir. Demokrasi ve hukukun üstünlüğünü benimsediğini iddia eden bazı devletlerin, ülkemiz sözkonusu olduğunda bu tür peşin hükümlü yorumları, Türkiye’ye yönelik çifte standartlı anlayışın bir diğer örneğidir. Dahası henüz gerçekleşmemiş seçimler hakkında önceden açıklama yapmak millet iradesine müdahale anlamına gelmektedir ve kabul edilemez” dedi.  


Siyaset |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler