son dakika haberleri

Depremde evleri çatlayan aile yardım bekliyor

Van’ın Tuşba ilçesinde yaşayan 6 nüfuslu Kılıç ailesi, evlerinde oluşan çatlaklardan dolayı yardım bekliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Depremde evleri çatlayan aile yardım bekliyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.05.2019  12:19:00 eklendi.

 Tuşba ilçesine bağlı Yumrutepe Mahallesi’nde yaşayan Kılıç ailesi, 2011 yılında meydana gelen depremlerde evlerinde oluşan çatlaklardan dolayı sıkıntılı günler yaşıyor. Çobanlık yaparak geçimini sağlayan 4 çocuk babası Mesut Kılıç, maddi imkansızlıktan dolayı 8 yıldır evini onaramıyor. Yıllık çobanlık maaşı 10 bin lirayla giderlerini dahi karşılayamayan baba Kılıç, evini onarmak için yetkililerden yardım bekliyor. 

 

İHA muhabirine konuşan baba Mesut Kılıç, kentte yaşanan deprem sonrası evlerinin büyük bölümünde derin çatlakların oluştuğunu belirtti. Bu yüzden evde korkuyla yaşadıklarını ifade eden baba Kılıç, “Sigortasız çalışıyorum. Köylünün hayvanını otlatan bir çobanım. Bu evde korkuyoruz. Hem çocuklarım öğrenci hem eşim hastadır. Evde oluşan çatlakların fotoğraflarını gönderdim, ancak bana hiçbir yerden destek gelmedi. Buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; bana bir yardım eli uzatılsın” dedi. 


“Her an kötü bir haber gelecek diye korkuyorum” 

Çobanlık yaptığı esnada evden kötü bir haber gelecek diye endişe duyduğunu dile getiren Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bu evde korkudan uyuyamıyorum ve sabaha kadar bekçi oluyorum. Hem tavanda hem tabandan çatlamalar oluşmuş. Sabaha kadar çocuklarımın başında bekliyorum. Sabahta köylünün hayvanlarına çobanlık için evden çıkıyorum. İşe giderken aklım evde kalıyor. Her an kötü bir haber gelecek diye korkuyorum. Eşim de gebe ve doğum için gün sayıyor. Ben bu durumda daha çok tedirginim. Evim yıkılacak diye çok korkuyorum.” 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler