son dakika haberleri

Darıca'dan Tuşba'ya uzanan el

Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde bulunan özel bir okul Van'ın Tuşba İlçesi'ndeki Halkalı İlkokulu ile 'Kardeş Okul' oldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Darıca'dan Tuşba'ya uzanan el
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.11.2017  17:49:00 eklendi.

 Darıca Final okulları, Halkalı İlkokulu'nun belirlenen ihtiyaçlarını gidermek için çalışma başlattı. Velilerin de yardımı ile kırtasiye, laboratuvar, spor malzemeleri, satranç, zeka geliştirici oyun setleri, okul çantası ve kışlık kıyafetler alındı. Okulun Genel Müdürü Murat Kaya, okulun mali direktörü İsmail Ramazanoğlu ve ortaokul müdürü Murat Zengin Tuşba Kaymakamı Meral Uçar’ın katılımıyla toplanan yardımları öğrencilere dağıttı.


Tuşba Kaymakamı Uçar İlçesinde yardıma ihtiyacı olan Halkalı İlkokulu’nda yapılan törende yardımları öğrencilere dağıtırken yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu; Darıca Final okulları Yönetimine, katkısı bulunan tüm velilere ve ailelerine yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ederek, öğrencilerin artık daha fazla imkan ve olanak ile eğitimlerine devam edebileceği için mutluluk duyduğunu belirtti. Ayrıca bu kardeş okul projesi için ön ayak olan okulda görevli sınıf öğretmeni Duygu Gürler’e de teşekkürlerini iletti.


Murat Kaya yaptığı açıklamada, "Halkalı İlkokulu'nu kardeş okul ilan edip, böylesine anlamlı bir kampanyayı ilgili kurumsal paydaşlarımız, velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin geniş çaplı bir katılım ile hayata geçirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Halkalı İlkokulu öğrencilerinin yüreklerine dokunmak, onları ileri süreçlerde farklı projeler çerçevesinde okulumuz öğrencileriyle buluşturmak istiyoruz" dedi.


Program Tuşba Kaymakamı Meral Uçar ve Darıca Final okulları Genel Müdürü Murat Kaya’nın öğrencilere hediyelerini vermesi ile son buldu.

 

 

 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler