son dakika haberleri

Darıca Final Okulu’ndan, Van’a Gönül Köprüsü

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde faaliyet gösteren Özel Final Eğitim Kurumu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tuşba'daki Halkalı İlkokulu'na yardım kolisi gönderiyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Darıca Final Okulu’ndan, Van’a Gönül Köprüsü
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.11.2017  23:39:00 eklendi.

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde faaliyet gösteren Özel Final Eğitim Kurumu, Van’ın Tuşba İlçesi Halkalı İlkokulu'ndan gelen yardım talebi üzerine sosyal sorumluluk projesi kapsamında 29 kolilik eğitim ve ihtiyaç malzemesini ile yardım yapmaya hazırlanıyor. Okul Müdürü Genel Müdürü Murat Kaya, "Kardeş Okul" olarak belirledikleri Van Tuşba Halkalı İlkokul’una 29 koliden oluşan çeşitli kırtasiye malzemeleriyle birlikte, labaratuar malzemeleri, spor malzemeleri, kışlık giyim malzemeleri, santraç, mangala gibi zeka geliştirici oyun setleri ile okul çantaları göndereceklerini söyledi.

 

28 Kasım 2017 tarihinde kardeş okulu kampanyası kapsamında ihtiyaç malzemelerini öğrencilere teslim edeceklerini söyleyen Okul Müdürü Murat Kaya, "Darıca Final Eğitim Kurumları olarak Van ili Tuşba İlçesi Halkalı İlkokulunu kardeş okul ilan edip  böylesine anlamlı bir kampanyayı ilgili kurumsal paydaşlarımız, velilerimiz ,öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz  geniş çaplı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu konuda her zaman olduğu gibi desteklerini sunan başta, Darıca Kaymakamı Sayın Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca PTT Müdürü Rıza Doğru’ya sonsuz teşekkür eder, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize gösterdikleri dayanışma için müteşekkir olduğumu belirtirim" dedi.


Vanlı öğrencilerin yüreklerine dokunmak istiyoruz

Halkalı İlkokul öğrencilerinin yüreklerine dokunmak onları ileri süreçlerde farklı projeler çerçevesinde okulumuz öğrencileriyle buluşturmak istediklerini de sözlerine ekleyen Murat Kaya, okulun düzenlediği yardım kampanyasına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman'ın, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'ın, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz'un ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in konuya rehberlik ve destek sunduklarını ifade etti.

 

Vanlı eğitimcilere teşekkür

Müdür Kaya, konuşmasının devamında "Toplumsal sorumluluk projesi ulusumuzun vazgeçilmez birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma kültürünün olmazsa olmazıdır. Bu anlamda konunun iletişimini sağlayan daha önce okulumuz Öğretmeni olan Halkalı İlkokul Öğretmeni olan Duygu Gürler'e, Halkalı İlkokul Müdürü Cihat Kesen'e, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar'a, Tuşba Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani'ye, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye, Van Şişli  Öğretmenevi Müdürü Sinan Aldemir'e, Ortaokul Öğretmenim ve Van önceki Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayhan Önem'e, Kadim dostum Celal Aldemir'e ve Van Final Eğitim Kurumları Müdürü Erol Etlan'a ayrı ayrı teşekkürler." diye konuştu. 

 

 

 

 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler