son dakika haberleri

DAKA’dan teknik destek eğitimi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından Van’ın Çaldıran ilçesindeki kurum personellerine mevzuat ve teknik destek konusunda eğitim verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
DAKA’dan teknik destek eğitimi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.02.2018  23:25:00 eklendi.

 Çaldıran Kaymakamlığı ve belediye başkanlığının ortak girişimleri sonucu DAKA tarafından SGK mevzuatı ve teknik destek konularında eğitim verildi.

 

Çaldıran Belediyesinin toplantı salonunda slayt gösteriler eşliğinde 6 gün verilen kurs, toplam 30 saat sürdü. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Çaldıran Belediyesi ve kaymakamlığının ortak girişimi sonucu DAKA’dan kurs talebinde bulunduklarını belirterek, “Belediyemiz toplantı salonunda 6 günde toplam 30 saat SGK mevzuatı ve teknik destek kapsamında ilçemizde bulunan teknik personellere kurslar verilerek, bilgilendirilmeler yapıldı. Burada SGK mevzuatında işveren ile çalışanlar arasındaki hakların korunması ve teknik destek kapsamındaki kurumlardaki ihale konuları ele alınarak, yapılacak ihalelerin daha kapsamlı ve düzenli yapılabilmesi ve kurumların ihalelerine katılacak firmaların yeterlik sağlamlığı için teknik personellere kurslar verilerek bilgilendirilmeler yapıldı. Bu verilen kurslarla, teknik personel daha kaliteli hizmet vermiş olacaktır. Bu tür kurslarımız devam edecektir” dedi.

 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler