son dakika haberleri

Ceylani’den Okuma-Yazma Seferberliği kursiyerlerine ziyaret

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Göllü ilkokulunda yürütülen Okuma-Yazma Seferberliği programından faydalanan kursiyerleri ziyaret ederek öğretmenlerden bilgiler aldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Ceylani’den Okuma-Yazma Seferberliği kursiyerlerine ziyaret
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.04.2018  15:52:00 eklendi.

 “Okuma-Yazma Seferberliği” programı kapsamında Tuşba İlçesine bağlı okullarda başlatılan kursları denetleme sonrası açıklama yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın destekleri, Millî Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonu ile gerçekleştirilen “Okuma-Yazma Seferberliği” programı kapsamında Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okullarda başlatılan kurslara 14 yaş ve üstü okuma yazma bilmeyen vatandaşlar için projelendirilen eğitim programı başlatıldı.

 

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız tespit edilerek kursa yönlendirilmesi için yürüttüğümüz çalışmanın ardından okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin sayıları ve ikamet ettikleri bölgeler tespit edilerek, yetişkinler kurslara davet edildi.

 

Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himaye ve desteğiyle hayata geçirilen projenin ilk etabı için Tuşba İlçemizde çok sayıda başvuru yapıldı. Bizler de Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İlçemize bağlı okullarımızda yürütülen “Okuma-Yazma Seferberliği” programından faydalanan kursiyerlerimizi ziyaret ederek gelinen aşama hakkında öğretmenlerimizden bilgiler alarak yerinde incelemelerde bulunuyoruz” dedi.


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler