son dakika haberleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum nerelidir, kimdir?

Murat Kurum, yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak ilan edilen isim oldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum nerelidir, kimdir?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.07.2018  10:08:00 eklendi.

Murat Kurum, 9 Temmuz akşamı açıklanan yeni kabinenin Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı kabine içerisinde merak edilen isimler arasında yer alan Murat Kurum, bir dönem TOKİ'nin bir iştiraki olan Emlak Konut GYO'nın Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Peki, Murat Kurum kimdir?


MURAT KURUM KİMDİR?

1976 Ankara doğumludur. Ankara Mimar Kemal Lisesi’nin ardından 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.


1999-2005 yıllarında inşaat alanında faaliyet gösteren çeşitli özel sektör kuruluşlarında mühendis, şantiye şefi, koordinatör olarak çalıştı.


 2005-2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı’nda uzman olarak görev yaptı. 2006 - 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevine geldi. 


2009-2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda uzman olarak çalıştı. 2009 yılından bugüne kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Siyaset |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler