son dakika haberleri

Çatak'ta yangın

Van’ın çatak ilçesine bağlı Eliaçık mahallesi, Gürağaç mezrasında yangın çıktı. Can kaybı yaşanmazken Maddi hasara yol açtı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatak'ta yangın
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.07.2017  09:03:00 eklendi.

Edilen bilgiye göre Çatak ilçemize bağlı gürağaç mezrasında çıkan yangın çok sayıda meyve ağaçları ve otlak tarla yandı. Çatak ilçe itfaiye ve Orman Müdürlüğün itfaiye ekipleri tarafında yangını müdahale ederek sündürüldü. Çok sayıda meyve ağaçları ve otlak tarla küle dündü. Yangın rüzgarın etkisiyle sıçrayan bazı evlerin kapı ve pencereleri zarar gördü.

 

Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer’e ait eliaçık köyü gürağaç mezrasında çıkan yangın güçlükle söndürüldü. Yangın hakkında bilgi veren Tamer, şöyle dedi dün elektrik direklerinde çıkan yangın büyük maddi zararlara sebep oldu. Başta büyükşehir itfaiye daire başkanlığı ve Orman Müdürlüğü ekipleri zamanında müdahale ederek yangını sündürüldü. Ekiplerimize teşekkür ediyor. Çok şükürler olsun herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Ancak tarlalar ve meyve ağaçlarımız yandı. Orada yaşayan vatandaşlarımızla birlikte yanan alanları gezdik maddi hasar çok büyük dedi.

 

 

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler