son dakika haberleri

Çatak'ta Şehit Ali Ogün için mevlit okutuldu

Van’ın Çatak ilçesinde PKK mensupları tarafından şehit edilen korucu Ali Ogün için mevlid-i şerif okutuldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatak'ta Şehit Ali Ogün için mevlit okutuldu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.09.2016  17:36:00 eklendi.

Köy korucusu ve aynı zamanda servis şoförlüğü yapan Ali Ogün, ilçe merkezinden minibüsüyle Narlı Mahallesine giderken, Kaçit Mahallesi yakınlarında örgüt mensuplarınca yolu kesilerek şehit edilmişti. Bugün Çatak Kaymakamlığı tarafından kurulan taziye evinde mevlid-i şerif okunmasının ardından Ali Ogün hayrına yemek verildi. 


Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Umut Düzerdik, Narlı Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen İbrahim Uludağ ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada konuşan Kaymakam Akgül, "Bu gün şehidimiz için kurulan taziyenin 3. günü. Mevlid-i şerif okutarak taziyemizi sonlandırmak için bir araya geldik. Maalesef ki bu bölge terör bölgesi. Bu tarz olaylar yaşanıyor. Biz isteriz ki bu tür olaylar yaşamayalım. Ama belli bedeller ödenmeden belli şeylerin anlamı anlaşılmıyor. Bu bedeli bazen bir koruyucu, asker, polis, bazen de sivil vatandaşımız ödüyor. Birileri ölüyor gibi görünüyor aslında ama milletçe hep beraber ölüyoruz. Eğer bizler birlik ve beraberliğimizi sağlarsak, bu bedelleri biz ödemeyeceğiz. İnşallah bundan sonra bedel ödetmeyi isteyenlere de gereken cevap verilecektir ki zaten verilmektedir. Diliyoruz ki bu terör belasından milletimiz kurtulur. Herkes huzur, refah ve bolluk içinde güvenli biçimde yaşar. Bu köyler, dağlar, bayırlar, yaylalar bizimdir ve biz burada en iyi şekilde yaşamak istiyoruz. Sizler de devletin yanında yer alır, desteğinizi verirseniz, toplumsal desteği kalmayan hiçbir örgüt amacına ulaşamaz ve marjinalleşip biter. Bu sorun da ortadan kalkmış olur. Devletimiz büyük bir devlettir. Biz ne Irak, ne Suriye ne de sonradan kurulmuş bir devletiz. Yüzyıllardır süregelen Osmanlının ve Selçuklunun torunlarıyız.


Geçmişten gelen 17 tane devlet kurmuş, geleneği olan bir milletiz ve dünyaya söz söyleyebilecek sayılı milletlerden bir tanesi de bizim milletimizdir. Burada binlerce yıldır birlikte beraber kardeşçe aynı toplumda yaşıyoruz. Bizler bunların idrakında olursak bu tarz şeylerde birliğimiz bozmazsak, karanlık güçler de amacına ulaşamayacak. Yüce Mevlam şehidimiz için okunan Kur’an-ı Kerim, mevlid-i şerif ve dualarımızı kabul etsin. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Hepimizin ve milletimizin başı sağ olsun. Rabbim geride kalanlara sabır versin. Şehidimizin geride kalan eşi, çocukları ve akrabaları bizlere emanettir. Biz devlet olarak, millet olarak zaten gereken ne varsa yapacağız, her zaman emanetlerine sahip çıkarak şehidimizin gözünü arkada bırakmayacağız. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler