son dakika haberleri

Çatak'ta bayramlaşma

Kurban Bayramı dolayısıyla camilere koşan Çataklı vatandaşlar, Çatak Merkez Camiinde kılınan bayram namazının ardından bayramlaştılar.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatak'ta bayramlaşma
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.09.2017  19:18:00 eklendi.

 Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül Bayram namazının ardından Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan mezbahaneye giderek kurban kesim alanında incelemelerde bulunduktan sonra vatandaşlar ve mezbahane çalışanları ile bayramlaştıktan sonra yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

 

Kendi kurbanını kestiren Akgül, ilçede ilk kez mezbahane açıldığını, vatandaşların verilen hizmetten memnuniyeti kendisini memnun ettiğini belirterek; "Önceki yıllarda kurban sahipleri boş buldukları yerlerde kesimlerini yapıyorlardı. Belediye olarak gereken duyuruları ikazları yaptık. Zabıta ekipleri mahallelerimizi dolaşıyor. Kurallara uymayanlara cezai işlem uygulayacağız. Allah kesilen kurbanlarımızı kabul etsin. Herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun" dedi.
 

Bayram namazının ardından mezbahaneye kurbanıyla gelerek ilk kurbanı kestiren İsmet Kaya adlı vatandaş ise, Van Büyükşehir Belediyesi ve Çatak Belediyesi tarafından verilen hizmetten çok memnun kaldığını söylerken;

 

"Kurbanımı getirdim, vekalet verdim, dualar eşliğinde kurbanımın kesimi yapıldı. Çok seri ve hijyenik bir şekilde kurbanım bana teslim edildi. Önceki yıllarda kasapların gelmesini bekliyorduk, taş toprağın içinde kestiriyorduk, bazen kurbanlarımız kesilince ızdırap çekiyorlardı. Çok güzel bir uygulama öncelikle Belediye Başkan Vekili Kaymakamımızdan sonra da emeği geçen herkesten Allah razı olsun." dedi.

 

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler