son dakika haberleri

Çatak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Projesini başarıyla tamamladı

Çatak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Erasmus + Programı kapsamında 20 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ile Avrupa'ya gittiler

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Projesini başarıyla tamamladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 31.10.2019  14:05:00 eklendi.

Çatak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Van Avrupa'yı, Montessori Van'ı Fethediyor" isimli proje kapsamında İtalya ve Çekya' da stajlar gerçekleştirdiler. 

 

Çatak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici Ve Personel Hareketliliği (KA102) Faaliyeti 2018 Yılı Teklif Çağrısı Döneminde kabul edilen 2018-1-TR01-KA102-056437 proje numaralı Van Avrupa'yı, Montessori Van'ı Fethediyor isimli projesi kapsamında 10 öğrenci 1 refakatçi öğretmen Çekya’da, yine 10 öğrenci ve 1 refakatçi öğretmen İtalya’da stajlarını tamamladılar. Stajdan arta kalan zamanlarda gezilere katılan öğrenciler kendilerini mesleki ve kültürel olarak geliştirme fırsata da buldular.

 

 

 

Refakatçi öğretmenler Meryem Boğa ve Mehmet Emin Şahin konu ile ilgili "Çocuk Gelişiminde Montessori yöntemi konusunda 10 günlük stajlara katıldı. İki günler zaman zarfında İtalya’da Napoli ve Roma, Çekya'da Prag ve Almanya’da ise Dresden şehrine kültürel geziler düzenledik. Öğrenciler hem İtalya’da hem de Çekya’da son derece üst seviyede mesleki gelişimler sağladılar" dedi.

 

Yine bu gezilerde öğrencilerin yabancı dil seviyelerini geliştirdiği, kültürel anlamda hem gidilen ülkelerin kültürünü hem de Avrupa kültürünü genel olarak tanıyarak benimsediklerini de ifade eden refakatçi öğretmenler, "Daha önce hiçbir uluslararası projede bulunmamış bir okul olarak 1 yıllık böylesine bir projeyi başarıyla tamamlamalarının ilimizdeki diğer tüm okullara da hem örnek hem de heves kaynağı olması gerekiyor. Öğretmenlerimiz, gerektiği tüm durumlarda okul ile iletişime geçilerek proje ile ilgili bilgiler alabilirler." diye konuştular.

 

 

 

Proje ile ilgili, ayrıca aşağıdaki facebook adresinden ve web sitesinden de bilgi alınabileceği iletildi: Facebook Sayfası Adı: Van Çatak MTAL Çocuk Gelişimi Öğrencilerimizin Montessori Erasmus+ Projesi Web Sitesi: http://www.catakmtalproje.com/


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler