son dakika haberleri

Çatak’ta uçurtma şenliği

Van’ın Çatak İlçesi Kayaboğazı İlk ve Ortaokulunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından düzenlenen uçurtma şenliğinde öğrenciler doyasıya eğlenirken, gökyüzü ise rengarenk oldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatak’ta uçurtma şenliği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.03.2018  17:01:00 eklendi.

 Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'ün sosyal etkinliklere verdiği önem, ilçedeki kurumları da harekete geçirdi. Bu kapsamda Çatak SYDV, Görentaş Mahallesi'ndeki Kayaboğazı İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile birlikte uçurtma şenliği düzenledi. Mahalledeki düz bir alanda gerçekleştirilen şenliğe Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, İlçe Emniyet Amiri Emre Kayhan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Vekili Yardımcısı Murat Okan, SYDV Müdürü Aydın Babur, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

 

Şenlikle birbirinden güzel uçurtmaları uçuran öğrenciler, gönüllerince eğlenirken, renkli görüntüler yaşandı. Öğrencilerin sevincine ve heyecanına ortak olan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, "Bugün çocuklarımızla birlikte güzel bir etkinlikte buluştuk. Düzenlediğimiz uçurtma şenliğinde çocuklarımızın neşesine ve sevincine ortak olduk. Kaymakamlık ve belediye olarak sosyal, kültürel ve sanat alanındaki programlara aralıksız devam edeceğiz. Çocuklarımıza yönelik sosyal projeler devam edecek. Bu şenliğe taşımalı eğitim yapan ve Görentaş Mahallemizde ikamet etmekte olan çocuklarımız katıldı" dedi. 
 

Etkinlik sonunda öğrencilere kek ve meyve suyu ikram edildi. 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler