son dakika haberleri

Çatak’ta Sürü Yönetimi Elemanı Kursu

Van’ın Çatak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan Sürü Yönetimi Elemanı Kursu yoğun ilgi görüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatak’ta Sürü Yönetimi Elemanı Kursu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 30.11.2016  13:42:00 eklendi.

 Çatak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Sürü Yönetimi Elemanı Kursu, Çatak Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli veteriner hekimler Zeki Emre Tavalı ve Umut Keskin tarafından veriliyor. 36 kişiye toplam 120 saat verilen eğitimde, kursiyerlere merada hayvan bakımı, sürü yöneticiliğinde güvenlik, küçükbaş hayvanların beslenmesi, hastalıklar ve barınak ortamı anlatılıyor.

 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto, ilçenin en büyük geçim kaynağının hayvancılık olduğunu belirterek, “Küçükbaş hayvancılığı, çok önemli bir potansiyele sahiptir. Halkımızın hayvancılıkta daha başarılı ve bilinçli olması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Mehmet Raci Selçuk ile birlikte devam eden kursumuzun ne denli yararlı olduğunu gelip yerinde gördük. Bakanlık tarafından ‘Sürü Yönetimi Elemanı’ sertifikasına sahip olanlara 5 bin lira istihdam desteği veriliyor” dedi.
 

Kursiyerlerden Zübeyt Güvener ise; veteriner hekimler tarafından verilen eğitim sayesinde hayvanlarda şap, neba, beyaz kas, çiçek hastalığı konusunda bilgi aldıklarını belirtti. Çobanlık konusunda açılan kursun oldukça yararlı bir kurs olduğunu ifade eden Güvener, “Tüm köy ve çevre köydeki arkadaşlara tavsiye ediyorum. Katılım sağlasınlar ve güzel bir bilgi elde edebilirler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler