son dakika haberleri

Çatak’a tarımda büyük destek

Van Büyükşehir Belediyesi, tarımsal destek kapsamında Çatak’a 2017 yılı içinde 1 milyon 652 bin TL’lik hizmet götürdü.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatak’a tarımda büyük destek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.11.2017  11:08:00 eklendi.

 Ayrım yapmadan Van’ın her köşesine hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında ilçelerde yürüttüğü tarımsal hizmetlerle çiftçilerden tam puan aldı.

 

Bu kapsamda ilçelerde yapılan tarımsal hizmetleri değerlendirmek ve eksikleri yerinde tespit etmek için Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilçe kaymakamlıkları, belediyeler ve muhtarların da katılımıyla bu yıl ki ilçe toplantıların sonuncusu Çatak’ta gerçekleştirdi. Muhtarlarla bir araya gelen büyükşehir yetkilileri, daha önce yapılan hizmetleri ve ileride yapılması gerekenleri detaylı olarak görüştü.

 

Büyükşehirin 10 aylık dönemde hayata geçirdiği tarımsal hizmet projeleriyle vatandaşın takdirini kazandığını belirten Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Harun Tutar, sadece Çatak’ta 2017 yılı içinde 1 milyon 652 bin TL’lik hizmet yapıldığını söyledi. Geçmiş dönemde kırsalın hizmet konusunda ihmal edildiğini ifade eden Tutar, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 

“İlçe kaymakamlıkları ve belediyelerimizle birlikte düzenli olarak yaptığımız muhtar toplantılarımız kapsamında bu kez Çatak ilçemize geldik. Burada bir yandan vatandaşlarımızın yapılan işlerle ilgili memnuniyetini yerinde incelerken, diğer yandan muhtarlarımızı dinleyerek ihtiyaç duyulan yeni hizmetler için gerekli notlarımızı aldık. Bu ilçemizde 2017’nin 10 aylık döneminde 13 bin 819 metre sulama tesisi, 42 kilometre kanal temizliği, 25 adet gölet temizliği ve 180 metre koruge boru döşeme işleri yapıldı. Çatak’ta ve diğer ilçelerimizde çalışmalarımız devam edecek.”

 

Yıllardır bekledikleri hizmetlere aylar içinde kavuştuklarını belirten muhtarlar ise, desteklerinden dolayı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na ve diğer yetkililere teşekkür ettiler.

 

 

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler