son dakika haberleri

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesini bin 500 kişi ziyaret etti

Çanakkale Zaferi’ni geniş kitlelere aktarmak amacıyla 81 ili dolaşan ‘Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’ni Van’da yaklaşık bin 500 kişi ziyaret etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesini bin 500 kişi ziyaret etti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.10.2020  10:27:00 eklendi.

 Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca hayata geçirilen proje kapsamında Çanakkale’den yola çıkan "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi", Van’da vatandaşların ziyaretine açıldı. Pandemi nedeniyle vatandaşlar ateşi ölçüldükten sonra içeri alındı. İki gün boyunca saat 09.00 ila 18.00 arası ziyaretçileri ağırlayan mobil müze, vatandaşların adeta akınına uğradı. İki günde yaklaşık bin 500 kişinin müzeyi ziyaret ettiğini ifade eden Çanakkale Savaşları Mobil Müze Proje Koordinatörü Engin Karataş, müzenin 7 ayrı vitrinle tanıtımın gerçekleştirildiğini söyledi. Van halkının ilgisinden memnun olduğunu dile getiren Karataş, “7’den 70’e tüm yaştan misafirlerimiz gelip bizi ziyaret ederek bizleri onurlandırmıştır. Çok güzel olumlu dönüşler alıyoruz. Bu tür hizmetlerin buraya gelmesinden dolayı bizlere memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.


Bir sonraki duraklarının Hakkari olduğuna değinen Karataş, “Hakkari, Şırnak ve Siirt olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gezmeye devam edeceğiz. Temmuzda Çanakkale’de yola çıktık, şu anda 33’üncü ilimiz olarak Van’dayız. Allah kısmet ederse 81 ili dolaşacağız” ifadelerini kullandı.
 

Van’da günlük 600’ün üzerinde ziyaretçi ağırladıklarının altını çizen Karataş, “Günlük Van’daki ziyaretçi sayılarımız 600’ü geçmiştir. İki günde yaklaşık bin 500 kişi ziyaret etti. Van ilimizin ilgisi, birçok ilimizin ortalamasının üzerinde bulunuyor. Ben bu anlamda Van halkının bu ilgisinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Vatandaşlar ise böyle bir imkanı kendilerine sağladıkları için yetkililere teşekkür ederek, "Müzeyi gezerken çok duygulu anlar yaşadık. İnsanların geçmişini bilmesi çok güzel. Çok etkilendik" dediler.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler