son dakika haberleri

Çaldıran'da TOKİ başvuruları 1 Kasım’da başlıyor

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığının yapmış olduğu müracaat sonrası ilçede yapılması planlanan TOKİ konutları için başvuruların 1 Kasım’da başlayacağı bildirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran'da TOKİ başvuruları 1 Kasım’da başlıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 31.10.2017  13:02:00 eklendi.

 Açıklamalarda bulunan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, ilçeye atandıktan sonra konut ihtiyacı olduğunu öğrendiklerini ve vatandaşlarla yaptıkları istişareler sonucu dar ve orta gelirli kişileri ev sahibi yapmak için TOKİ Başkanlığına müracaatları yaptıklarını belirtti.

 

Dundar, “1. etap çalışmaları için 1-30 Kasım 2017 tarihleri arasında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız, Ziraat Bankasına giderek müracaatlarını yapabilecekler. Doğubayazıt yolu üzerinde bulunan Kırguli mevkiinde yapılacak olan 1. etap konutlarımız 122 adet olacaktır. Talebin artması halinde sonraki etaplar için müracaatlar başlayarak ev sahibi olmak isteyen her bireyimiz bu haktan faydalanabilecektir. 1. etaptaki konutlarımız 2+1 ve 3+1 olarak yapılması planlanmaktadır. Başka il ve ilçelerde 2+1 ev için yapılan müracaat ücreti 4 bin lira iken, bizde 2 bindir. 3+1 için 6 bin iken, ilçemizde 4 bin lira karşılığında ilk başvurular kabul edilecektir. Yapılan TOKİ evleri bedeli 18 ile 20 yıl arasında taksit imkanlarına bölünerek ev sahibi olmaları sağlanacaktır. TOKİ konutlarında doğalgaz, cami, ticaret merkezi ve yeşil alanlar da yer almaktadır. Çaldıran’ımıza hep kalıcı hizmetler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Amacımız güzel ilçemizin şanlı tarihine ve halkına layık hizmetlerde bulunarak, hayır dualarını almaktır” dedi.

 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler