son dakika haberleri

Çaldıran Belediyesinden şişme oyun parkı hizmeti

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığı, yaz tatiline giren çocukların daha güzel zaman geçirmeleri için şişme oyun parkını hizmete aldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran Belediyesinden şişme oyun parkı hizmeti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.06.2019  14:51:00 eklendi.

 Çaldıran Belediyesi, okulların tatil edilmesiyle birlikte çocukların eğlenmesi ve güzel vakit geçirmeleri için şişme oyun parklarını ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Aşağı Gülderen Mahallesi’ne götürerek çocukların eğlenmesini sağladı. İlke defa şişme oyun parklarıyla karşılaşan çocukların sevinçleri gözlerinden okunuyordu. Şişme oyun parklarının tüm kırsal mahallelerdeki çocukların eğlenmesi için kullanılacağını ifade eden Belediye Başkanı Şefik Ensari, “Belediyemize ait şişme park oyunlarımız bulunmaktadır. Okulların tatil edilmesi ile birlikte belediyemiz personellerince oyun parklarımızı ilçe merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerimize de götürülerek burada ikamet eden çocuklarımızın hoşça vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız uzun ve yorucu bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktılar. Bu yıl ki eğitimlerini tamamladılar. Artık oyun oynama ve eğlenme zamanlarıdır. Çaldıran Belediyesi olarak bu tatil döneminde eğlenmelerine katkı sunmaya çalışıyoruz. İlçemizde çocuklar ilk defa şişme oyun parklarıyla tanışıyorlar. Bu hizmet; ilçemizde son iki yılda yapılan bir çalışmalardır, ancak kırsal mahallelerimizde ikamet eden tüm çocuklarımızın bu ilki yaşamasını istiyoruz. Zaman zaman kırsal mahallelere bu oyun parklarını götürerek buradaki çocuklarımızın eğlenerek zaman geçirmelerini sağlayacağız” dedi. 

 

İlk defa şişme oyun parklarıyla tanıştıklarını ifade eden çocuklar ise, “Okulların tatile girmesiyle birlikte belediyemizce şişme oyun parkları getirildi. Bizler arkadaşlarımızla oynayarak güzel vakit geçirdik. Yetkililere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar. 
 

Şişme oyun parkları, çocukların eğlenmesinin ardından belediye personelleri tarafından başka mahalleye götürülmek üzere toplandı. 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler