son dakika haberleri

Kaymakam Dundar’dan okul ziyareti

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, İran sınırında bulunan Sarıçimen İlkokulunu ziyaret etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Dundar’dan okul ziyareti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.02.2019  13:07:00 eklendi.

 İran sınırının sıfır noktasında ikili eğitimin yapıldığı ve 103 öğrenci ile 6 öğretmenin görev yaptığı 3 derslikli okulda incelemelerde bulunan Kaymakam Tekin Dundar, okulun ihtiyaçları ve yapılan eğitimler hakkında brifing aldı. Beraberindeki İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz Polat, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Diki ve İlçe Müftüsü Fikri Göncü ile sınıfları gezerek minik öğrencilerle tek tek ilgilenen ve kırtasiye seti hediye eden Tekin Dundar, “2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde ilçemizde bin 70 öğretmenin ve yaklaşık 20 bin öğrencimize ders başı yaptı. Çaldıran’da eğitim öğretimde büyük başarılara imza atarak, ilçemizin gerek eğitim gerekse spor faaliyetlerinde başarılar elde ettik. İlçemizde eğitim öğretim kurumlarımızın eksiklerini tamamlayarak, öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sunduk. Bugün de yaptığımız rutin okul ziyaretlerinde birindeyiz. İran sınırında 103 öğrenci ve 6 öğretmeni bulunan Sarıçimen İlkokulumuzu ziyaret ettik. Burada okul idarecileri ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledik. Öğrencilerimizle de bir araya gelerek, sohbet ettik. Çocuklarımızın bir kaymakamla sohbet etmeleri, kendilerine olan güvenlerini arttırdı. Devletimizin her zaman köyde, mezrada, mahallede yanlarında olduğu gibi, okulda da çocuklarımızın yanında olduğunu hissettirmek hoşlarına gittiği kadar, başarılarına da kattığı yaptığı inancındayım” dedi. 

 

Sınıflarda çocuklarla birlikte soru çözen Dundar ve beraberindekiler, minik öğrencilerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından ilçe merkezine döndüler. 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler