son dakika haberleri

Çaldıran kayak merkezi açıldı

Van'ın Çaldıran Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Çaldıran Termal Kayak Merkezi, törenle hizmete açıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran kayak merkezi açıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.01.2018  22:34:00 eklendi.

Termal kayak merkezinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Abidin Ertaş, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları Mehmet Yaşar ve Fazıl Tamer ile vatandaşlar katıldı.


Burada konuşan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, ilçenin Ayrancılar mevkisinde kurulan merkezin, Türkiye'de kayak sporunda marka olmuş sporcuların yetişeceği bir tesis olması temennisinde bulundu. Bölge insanının kayak sporuna yatkın ve meraklı olduğunu ifade eden Dundar, kış mevsiminin yoğun yaşandığı ilçede ilin ikinci kayak merkezini kurduklarını kaydetti. Dundar, ilçedeki dağların yamaçlarında kayak merkezine uygun alanlar bulunduğunu kaydederek, "Bizler bunu değerlendirdik ve kalıcı projelerimiz arasında yer alan kayak merkezini de hizmete sunduk. Ayrancılar mevkisinde kurduğumuz kayak merkezimizde termal bulunmaktadır. Termal otellerin de yapılmasıyla vatandaşlarımız bir yandan kayak merkezi, diğer yandan termal tesislerden faydalanacak. Bu hem ilçemizin tanıtımına hem de ekonomisine katkı sunacak. Kayak merkezimiz beş ay boyunca kayak severlerin hizmetinde olacak" dedi.

 


 

Tesiste snowboard, kayaklı koşu da yapılabileceğini anlatan Dundar, "Burada vatandaşlarımız ve eğitim gören öğrencilerimiz kayakla tanışacak. Öğrencilerimiz arasında başarılı olanların ise ülke çapında yapılacak yarışmalara katılmalarını sağlayacağız. İlçemizdeki bu hizmetin sevincini halkımızla paylaşıyorum. Tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Nevzat İnanç da kentin ikinci kayak merkezine kavuştuğunu belirterek, merkezin başarılı milli sporcular çıkaracağına inandığını aktardı.

 

Kurdele kesiminin ardından sporcular gösteriler yaptı. Kayak yapanlara sucuk ekmek ve çay ikramında bulunuldu.


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler