son dakika haberleri

Çaldıran da muhtarlar günü kutlandı

Van’ın Çaldıran ilçesinde muhtarlar günü kutlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran da muhtarlar günü kutlandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.10.2017  17:59:00 eklendi.

Sabah saatlerinde Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören Atatürk büstüne çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

 

Törene Çaldıran Belediye Başkan Vekili Yardımcı Alp Şevket Aksoy, Muhtarlar Federasyonu Çaldıran Şubesi Başkanı Sellik mahalle muhtarı Adem Çınarbay ve muhtarları katıldı. Tören sonrasında muhtarlar belediyeye geçerek yetkililerle bir araya geldiler. Burada bir konuşma yapan Çaldıran Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, ”Mahallelerimizde kamu kaynaklarının aktarılması hususunda gece gündüz hizmet veren muhtarlarımızın senede bir gün de olsa bu günlerinde hep beraber mutlu günlerini paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Yapılan hizmetler büyük rolleri olan muhtarlarımız seçimle başa gelen her zaman vatandaşlarımızın hizmetlerinde olan temsilcilerdir. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına sevinç ve mutluluklarına ortak olan beklenti ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız devletle milletin bütünleşmesinin temelini oluşturmaktadırlar tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum“ dedi.

 


Çaldıran Şubesi Başkanı Sellik Mahalle Muhtarı Adem Çınarbay ise, ”Hükümetimizin 19 Ekim 2015 tarihinde çıkarmış olduğu yasa ile her yıl 19 Ekim gününü Muhtarlar günü kutlamaktayız. Bu günün ‘’Muhtarlar Günü’’ ilan edilmesinde başta Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, İçişleri Bakanlığınıza 19 Ekim’in Muhtarlar günü olmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Federasyonumuza şükranlarımızı sunuyoruz. Yeri geldiğinde seçmenimizin dili, kulağı, gözü ve yeri geldiğinde düşünceleri olan muhtarlar olarak 24 saat kapımızın çalınabileceği çözüm merkezli olduğunu bildiği muhtarlık müessesini kendisine daima yakın hissetmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle bu müessesede görev yapmakta olan arkadaşlarımla birlikte bugün aramızda olmayan, ebediyete intikal etmiş tüm muhtarlarımızı rahmetle anarken camiamızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum” dedi.


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler