son dakika haberleri

Çaldıran Belediyesi'nden yol yapım çalışması

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığı tarafından kırsal mahallelerde yürütülen stabilize yol çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran Belediyesi'nden yol yapım çalışması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.10.2019  14:17:00 eklendi.

Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Kilimli Mahallesi’nde yürütülen 3 bin 800 metre uzunluğundaki stabilize yol çalışmaları sürüyor. Mahalle aralarındaki sokaklarda stabilize çalışması yapan ekipler, ardından bordürlü kilitli parke taşı döşeyecekler.


Mahallede yağan yağmur ve kar sularından dolayı yolların kullanılamaz hale geldiğini ve bu sorunu ortadan kaldırmak adına stabilize yol çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Belediye Başkanı Şefik Ensari, “Fen İşleri Müdürlüğümüz, yolları ya da başka sorunları bulunan mahallelerimizi tespit ediyoruz. Bu tespit çalışmalarının ardından yerinde yapılan aplikasyon çalışmalarıyla birlikte teknik personellerimiz tarafından değerlendirildikten sonra çalışmalarımızı başlatıyoruz. İlçemizde nüfus yoğunluğunun bulunduğu Kilimli Mahallemizde çalışmalarımızı başlattık. Burada 3 bin 800 metre stabilize alt yapı yol çalışması ile birlikte su birikintileri için koruge borular gerekli yerlere yerleştirilerek halkımızın rahat ve güvenli şekilde yollarını kullanmalarını sağlıyoruz. Bu çalışmalarımızın yapılmasının ardından imkanlarımız dahilinde bordürlü kilitli parke taşı döşeme işlemine başlayacağız” dedi.


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler