son dakika haberleri

Çaldıran Belediyesinden okullara fidan desteği

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığı tarafından ilçedeki okullara Çaldıran’da hayatın toprakla buluşması kampanyası kapsamında 7 bin adet fidan dağıtıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran Belediyesinden okullara fidan desteği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 02.05.2018  12:02:00 eklendi.

 Bahar mevsimiyle birlikte Çaldıran’ı yeşillendirmek amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından okullara 7 bin fidan dağıtıldı. "Çaldıran’da hayatı toprakla buluşturuyoruz" kamyanyası kapsamında fidan dikimine başladıklarını söyleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, "İlçemizde bulunan okullara 7 bin fidan dağıttık. Kışın sert yaşandığı ilçemizde soğuk havaya dayanıklı ve boyları 50 santimetren başlayıp 2 metreye kadar değişen huş, karaağaç, sarıçam, yalancı iğde fidanlarının dikimini, okul bahçelerinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yaptı. Hem çevre görselliğine katkı sunmak hem de öğrencilerimize doğa ve ağaç sevgisini aşılamak anlamında bu kampanyamızı anlamlı buluyoruz” dedi.

 

1900’lü yıllarda ilçedeki dağlarda birçok ağaç yetiştiğini belirten Dundar, “Yıllar geçtikçe dağlarımızdaki ormanlar yok edilmiş. Ancak şimdiki neslin diktiği ağaçlar, gelecekte eski yeşil Çaldıran’ı yaşatacaktır. Vatandaşlarımızın da bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyorum” ifadelerini kullandı. 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler