son dakika haberleri

Çaldıran Belediyesi'nden karla mücadele seferberliği

Çaldıran Belediyesi Fen İşlerine bağlı karla mücadele ekipleri, günlerdir ilçede devam eden fırtına ve kar yağışının ardından iş makineleri eşliğinde yol açma çalışmalarına başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran Belediyesi'nden karla mücadele seferberliği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.12.2016  15:25:00 eklendi.

Yoğun sis ve fırtınanın kapattığı yolları açarak sürücülerin sağlıklı bir şekilde yollarına devam etmelerini sağlayan ekipler, Çaldıran‘da merkezde bulanan karları temizliyor.

 

Görüş mesafesinin yaşanan yoğun tipi ve sisten dolayı asgariye inmesiyle oto sürücülerini dikkatli olmaları isteyen yetkililer, kar yağışının yoğunluk kazanması halinde sürücülerinin zincirsiz ve kar lastikleri olmadan trafiğe çıkmamaları konusunda uyardılar.


“ÇALDIRAN BÖLGESİNDE KAPALI YOL BIRAKILMAYACAK”

Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personel ve hizmet araçlarının görevde olduklarını belirten Çaldıran Belediye Eşbaşkanı Faruk Demir, ” Karla Mücadele için tüm araçlarımız ve personelimizle çalışmalarımızı yapacağız. Bu konuda oluşturduğumuz ‘Kriz masası’ denetiminde meydana gelebilecek olası aksaklıkları önlemek için vatandaşlarımızdan; araçlarının kış bakımlarını yaptırmalarını, kar lastiklerini araçlarına takmalarını ve zincir bulundurmalarını istiyoruz. Belediye olarak sürücülerimiz ve vatandaşlarımızın kar yağışından etkilenmemeleri ve zorluk yaşamamaları için, Fen işleri Müdürlüğümüze bağlı ekip ve hizmet araçlarımız gece gündüz demeden 24 saat boyunca çalışmalarını sürdürüyor olacak” dedi.


Belediye olarak ilçe sınırları içinde kardan dolayı kapalı yol bırakmayacaklarının altını çizen Demir, kar yağışlarının devam ettiği bu günlerde belediye ekiplerinin gece gündüz görevinin başında olduğunu da ifade etti.


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler