son dakika haberleri

Çaldıran Belediyesi Satranç Turnuvası başladı

Çaldıran Belediyesi Kültür ve Sanat Komisyonu tarafından Çaldıran Halk Kütüphanesi Salonunda düzenlenen Satranç Turnuvası başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran Belediyesi Satranç Turnuvası başladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.12.2016  12:45:00 eklendi.

  3 kategoride düzenlenen turnuvaya 8-75 yaş grubundan onlarca yarışmacının yanı sıra Çaldıran Belediye Eşbaşkanı Faruk Demir katıldı.


Yarışma öncesi açılış konuşması yapan Çaldıran Belediye Eşbaşkanı Faruk Demir, göreve geldikleri günden bu yana kültür ve sanat alanında çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. İlçede çok amaçlı kültür merkezi bulunmadığına dikkat çeken Demir, “İlçenin en önemli sorunlarından bir olan kültür ve sanat etkinliklerini yaygınlaştırma çabalarımız var. Bu esasla ilçemize çok amaçlı bir kültür merkezi projesini 2017 çalışma takvimi içerisinde faaliyete geçireceğiz.

 

İlçemizde bulunan gençlerimizin madde bağımlılıklarından ve kötü ortamlardan uzaklaştırmak için elimizden gelen tüm çabaları seferber ediyoruz. Satranç sporu çocuklarımızın ruhsal ve zihinsel gelişimini önemli yönde etkileyen bir spor dalıdır. Bu nedenle de bizzat turnuvalara katılarak hem okullarda yaygınlaşması yönünde hem de turnuvaların gerçekleşmesi için elimizden gelen desteği veriyoruz. Turnuvanın hayırlara vesile olmasını ve başarılı geçmesini diliyorum" diye konuştu.

 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler